Zobaczcie, jak pies przeprowadza pierwszą pomoc

Opublikowano: 27.06.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 478

Poncho to pies policyjny, który w mgnieniu oka zrobił międzynarodową karierę za sprawą swoich niesamowitych umiejętnościami. Ten niewielki czworonóg potrafi udzielać pierwszej pomocy!

Heroiczna postawa psa policji z Madrytu udowadnia, że zaiste pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Na policyjnym pokazie funkcjonariusze postanowili pochwalić się umiejętnościami uroczego Poncho. Kiedy jeden z nich upadł na ziemie udając zatrzymanie akcji serca do akcji natychmiast przystąpił Poncho.

Publika z zapartym tchem oglądała jak Poncho skacze po leżącym policjancie i próbuje tym samym pobudzić jego serce. Wraz z publiką zgromadzoną na pokazie akcje Poncho obejrzały już miliony internautów na całym świecie.

Policja z Madrytu napisała, że postawa Poncho była “heroiczna” oraz, że ich czworonożny przyjaciel “ani przez chwilę nie zawahał się, aby podjąć próbę ratowania policjanta”. Następnie hiszpańscy policjanci umieścili pod Twittem cytat dziewiętnastowiecznego pisarza, Josha Billingsa, który powiedział, że: “pies jest jedyną istotą na świecie, która będziecie kochała bardziej niż Ty sam”.

Osoby komentujące były i zapewne są nadal zachwycone bohaterską i dzielną postawą niewielkiego psa, który bez wahania podejmuje się próby ratowania człowieka. Przy tej okazji warto zastanowić się czy my znamy procedurę pierwszej pomocy? Obawiamy się, że wiedza Poncho jest w tym zakresie większa niż u niejednego człowieka. A mimo tego, że my ludzie mamy od udzielania pierwszej pomocy specjalne służby, to warto znać te proste zasady, ponieważ karetka nie zawsze zdąży dojechać na miejsce zdarzania wystarczająco szybko.

Wtedy na rozpoczęcie przywracania akcji serca mamy zaledwie 4 minuty, ponieważ po tym czasie niedotlenienie mózgu pozostawia nieodwracalne zmiany.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o