Znajdując „wewnętrzny spokój” w Sztokholmie

Opublikowano: 29.06.2017 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 626

W dniach 10-18 czerwca, praktykujący Falun Gong w Sztokholmie brali udział w „Tygodniu Polityki” – wydarzeniu przygotowanego przez miastowe rządowe i pozarządowe organizacje, mającym na celu zwiększenie zrozumienia między politykami, a społecznościami imigranckimi. Przewodniczący wszystkich partii politycznych, minister kultury, prawodawcy, liderzy społeczności lokalnych, oraz ponad 50 innych grup wzięło w nim udział.

Praktykujący ustawili stoisko przy głównej scenie wydarzenie oraz przedstawiali starożytną chińską praktykę medytacji i samodoskonalenia, jak również mówili o trwających prześladowaniach Falun Gong w Chinach.

Jacob Dencker, członek Szwedzkiej Partii Zielonych, przeprosił za incydent kilka lat wcześniej, gdy zareagował negatywnie na praktykującego, który próbował mu wręczyć ulotkę na ulicy. W tamtym czasie pracował w siedzibie Unii Europejskiej w Brukseli. Tym razem, z przyjemnością podpisał petycję. „Podpisuję tą petycję w imieniu mojej partii” – powiedział.

Łagodne ćwiczenia przyciągnęły wielu ludzi, którzy uczyli się ruchów przy stoisku. Niektórzy z nich, przychodzili do stoiska kilka dni z rzędu. „Ta praktyka jest wyjątkowa. Ludzie potrzebują tego rodzaju spokoju”, skomentował przechodzień po obejrzeniu dwóch innych osób uczących się ćwiczeń. Wziął trochę materiałów do poczytania w domu.

Acku starannie uczyła się siedzącej medytacji. Powiedziała do praktykujących: „Kiedy was zobaczyłam, nie chciałam odchodzić. Wyglądacie na tak dobrych. Ćwiczenie medytacji było wspaniałe. Czułam wewnętrzny spokój. Lubię Falun Gong”.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.