Zmiany klimatu na Antarktydzie – pojawiły się komary

Opublikowano: 26.10.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 788

Na Antarktydzie znaleziono nietypowego mieszkańca dla tego kontynentu – zwykłego komara. Owad został zauważony w popularnej miejscowości turystycznej – Wyspie Króla Jerzego. Jest też siedem stacji polarnych z różnych krajów w tym polska stacja Arctowski.

Wszystko wskazuje na to, że komary zostały przywiezione przez ludzi. Wyspa Króla Jerzego jest odwiedzana przez wielu turystów, poza tym panują tam idealne warunki dla komarów. Istnieją tam strumienie, rzeki, a klimat jest łagodny.

Naukowcy nigdy wcześniej nie spotkali komarów na Antarktydzie. Dopiero w tym roku eksperci zainteresowali się tą kwestią i rozpoczęli odpowiednie badanie. Będzie przeprowadzane na wszystkich stacjach badawczych znajdujących się na wyspie. Opracowano już do tego specjalne pułapki.

Do tej pory Antarktyda pozostawała jedynym miejscem na Ziemi, w którym nie ma zwykłych komarów. Zmiany klimatu i ludzka niefrasobliwość spowodowały, że te bzyczące uciążliwe owady mogą zagościć na stałe również na lodowym dotychczas kontynencie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o