Zmiana podręczników na Ukrainie w ramach równości płci

Opublikowano: 28.12.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1258

Do 2024 roku Ukraina wniesie zmiany do podręczników w celu osiągnięcia równości płci w ramach międzynarodowej inicjatywy równych praw i możliwości dla wszystkich „Partnerstwo Biarritz” – poinformował minister edukacji i nauki kraju Siergiej Szkarlet.

We wrześniu Ukraina otrzymała oficjalny status kraju-uczestnika „Partnerstwa Biarritz”. „Ten proces już się rozpoczął. Podręczniki są już zmieniane z uwzględnieniem równości płci. Nie tylko mama może myć ramę (nawiązanie do popularnego przykładu w podręcznikach do pierwszej klasy – red.). Pracujemy już nad wydaniem nowych podręczników, jest plan realizacji. Plan działań odnośnie realizacji zobowiązań rządu Ukrainy w ramach międzynarodowej inicjatywy „Partnerstwo Biarritz”, dotyczącej ustanowienia równości płci, został przyjęty od 2021 do 2024 roku” – powiedział Szkarlet w wywiadzie dla portalu „strana.ua”.

Jak zaznaczył, słowa „tata” i „mama” nie będą zmieniane na „rodzic 1” i „rodzic 2”. „Na razie czegoś takiego nie widziałem. „Partnerstwo Biarritz” jest nadzorowane przez biuro pierwszej damy Ukrainy Jelieny Zełenskiej, deputowanych ludowych i tak dalej. Nie stawiano nam zadań odnośnie „rodzica 1” i „rodzica 2”, odnośnie małżeństw jednopłciowych. W tym porozumieniu chodzi o role płciowe” – podkreślił minister.

Zdjęcie: White77 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.