Żadnych pieniędzy od rządu!

Opublikowano: 11.07.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1947

300 tysięcy długu to „spadek” po byłym już prezesie Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” (SMN) Robercie Bąkiewiczu. Nowy Prezes Bartosz Malewski deklaruje jasno – żadnych pieniędzy od rządu

Bartosz Malewski funkcję prezesa Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” objął 19 lutego tego roku. Tego dnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków SMN odwołało z funkcji prezesa Roberta Bąkiewicza, jednocześnie powierzając funkcję Prezesa Bartoszowi Malewskiemu. Również kolejne Walne Zgromadzenie w dniu 4 czerwca podtrzymało tę decyzję.

Z takim obrotem sprawy nie może się pogodzić jednak Robert Bąkiewicz. I o to między innymi, w rozmowie z Bartoszem Malewskim, pytał Dominik Cwikła z „Najwyższego Czasu”.

W odpowiedzi Bartosz Malewski stwierdził, że Bąkiewicz już z pewnością nie odzyska władzy w stowarzyszeniu: „Nie zakwestionował tej decyzji sądu w żaden sposób, a decyzja jest prawomocna. Jedyne co Robert Bąkiewicz próbuje obecnie kwestionować, to postanowienie o przywróceniu 6 członków Zarządu, których udało mu się w »magiczny« sposób z tego Zarządu usunąć w KRS. W »magiczny«, bo wówczas, tj. 22 lutego, Robert Bąkiewicz, nie będąc od 4 dni Prezesem Stowarzyszenia ani nawet członkiem Zarządu, zwołał Zarząd i razem z trzema członkami Zarządu rzekomo podjął uchwałę o usunięciu sześciu członków Zarządu. To sytuacja absurdalna, niezgodna z jakimikolwiek prawdami matematycznymi i demokratycznymi, gdzie mniejszość 3 członków Zarządu dokonuje usunięcia większości 6 pozostałych członków”.

Ostatecznie ten wpis, o którym wspomina prezes SMN, został zaskarżony i sąd przywrócił wykreślonych członków do KRS. Malewski dodał również, że Bąkiewicz jednak nadal próbuje to podważać, złożył apelację w tej sprawie, ale Malewski uważa, taka apelacja nie ma racji bytu i sąd tej apelacji może w ogóle nie rozpatrzyć.

Bartosz Malewski został zapytany również o „Media Narodowe”, które obok manifestacji Marsz Niepodległości kojarzą się właśnie ze Stowarzyszeniem „Marsz Niepodległości”. Dziennikarz „Najwyższego Czasu” zwrócił uwagę, że spółka Telewizja Media Narodowe Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego wykorzystuje nazwę i logo „Mediów Narodowych”. „Dla mnie w sposób oczywisty wyprowadzono nazwę i szyld ze stowarzyszenia »Marsz Niepodległości«. Spółka ta w sposób nieuzasadniony posługuje się naszymi logotypami i naszą nazwą” – stwierdził Malewski.

Nie zabrakło pytania o finanse stowarzyszenia. Prezes SMN wyjaśnił: „Nasi poprzednicy pozostawili stowarzyszenie Marsz Niepodległości ze sporym zadłużeniem, co jest niebywałe, biorąc pod uwagę, jak wielkie granty otrzymywali od władzy. Obecnie stowarzyszenie ma około 200-300 tys. zł zadłużenia. Nie jest to jeden dług, lecz wielu wierzycieli”. Malewski liczy, że dzięki wsparciu m.in. darczyńców uda się wyjść stowarzyszeniu z tej trudnej sytuacji, organizacja manifestacji też nie jest w żaden sposób zagrożona. Jednocześnie Bartosz Malewski zadeklarował, że na pewno nie weźmie pieniędzy od rządu, „absolutnie żadnych”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. akami 11.07.2023 07:47

    Fajnie, że udało się kleszcza usunąć.

  2. Stanlley 11.07.2023 09:03

    Sam nie wiem co teraz sądzić o MN, za Bąkiewicza było jasne – przystawka młodzieżówki PiS. Choćby dlatego że Bąkiewicz dostał 3 000 000zł dotacji na swoją fundację od PiS… nie za friko. Co więcej, kilka lat wcześniej ten sam Bąkiewicz prowadził firmę budowlaną gdzie na pewnym etapie wyprowadził kasę, pociągnął kilkadziesiąt mniejszych firm do bankructwa nie wypłacając podwykonawcom należności i ogłosił bezbolesną upadłość….

  3. replikant3d 11.07.2023 18:38

    I co z tego? ,,Podczepi,, się gdzie indziej i nadal będzie ,,pasożytował,,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.