Marsz Niepodległości jest wydarzeniem cyklicznym

Opublikowano: 03.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1407

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wydał decyzję ws. Marszu Niepodległości uznając, że nie jest to wydarzenie cykliczne. Decyzja wojewody była decyzją stricte polityczną i można było przewidzieć takie działanie ze strony polityka Platformy Obywatelskiej.

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” natychmiast po wydaniu tej decyzji odwołało się do Sądu Okręgowego. Wczoraj odbyła się rozprawa, na której decyzja Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego została uchylona.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaraz po rozprawie zamieścił w mediach społecznościowych krótki komunikat w tej sprawie: „Sąd Okręgowy właśnie uchylił decyzję Wojewody Mazowieckiego! Marsz Niepodległości ma prawo do statusu zgromadzenia cyklicznego! Gratulacje dla mec. Magdaleny Majkowskiej!”. Pomocy prawnej Stowarzyszeniu „Marsz Niepodległości” udzieliła Fundacja na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denis 03.02.2024 20:30

    Marsz Niepodległości odbywa się regularnie, co roku od wielu lat, a oni uważają że nie jest imprezą cykliczną 😄
    Może chcą aby odbywał się częściej i zahaczył co nieco o budynki rządowe 😁😁

    Ps. Na TVN-e nawet przez gardło nie przechodzi im nazwa “Marsz Niepodległości” lecz wyświetlają na ekranie napis “Marsz Narodowców”.
    Zachowują się jak imbecyle😄

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.