Wyścig na oszustwa

Opublikowano: 02.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 436

Rząd postąpił honorowo, dopuszczając do wycieku pakietów niby-wyborczych. Umożliwia to każdemu fałszerstwa na dużą skalę, co czyni to głosowanie bardziej równym. Kaczyński najwyraźniej postanowił dać nadzieję zrezygnowanej opozycji, aby jednak wzięła udział w tym wyścigu na oszustwa. Wygra ten, kto nawtyka więcej papieru do skrzynek.


Wybory w maju są absurdem. Kaczyński popełnia błąd, prąc do nich. My ten błąd możemy wykorzystać obnażając ten absurd i go wzmacniając. Sprawa pseudowyborów odciąga też uwagę opinii społecznej od tego, że rząd nie radzi sobie z pandemią.

Ostentacyjny bojkot niestety niepotrzebnie nadaje większą rangę temu wydarzeniu, ponieważ bojkotuje się rzeczy poważne. Rzeczy niepoważne albo się ignoruje, albo się z nich żartuje, albo otacza życzliwą troską. Imprezy organizowanej przez PiS zignorować się nie da. Nasza życzliwa troska będzie odrzucona. Pozostaje tylko jedno.

Pomóżmy Polakom zrozumieć absurd postępowania rządu za pomocą inteligentnych żartów. Przykładowo, jeśli wyborca PiS uda się do skrzynki pocztowej, aby oddać głos na swojego ulubieńca, a skrzynka będzie już wypchana po brzegi, to co sobie pomyśli? Czy warto wtykać mój głos do tego śmietnika? Czy warto mi brać udział w tym niepoważnym spektaklu?

Mamy tu nieograniczoną przestrzeń dla pomysłowości. Można np. okleić skrzynki, w taki sposób, aby dawały do myślenia. Wiem, że tego typu działanie jest nielegalne, choć teraz legalność jest już pojęciem względnym. Dlaczego ja — szary obywatel — mam się bardziej przejmować przestrzeganiem prawa niż sam Prezydent? Dlaczego ja mam czuć się bardziej odpowiedzialny za ład prawny, niż ci, którzy ustanawiają to prawo. Pomóżmy dostrzec społeczeństwu, że PiS wprowadza anarchię prawną.

Zabawnie również byłoby zobaczyć ogłoszenie wyników typu: na 30 milionów uprawnionych oddano 40 milionów głosów, z czego 20 milionów było głosów nieważnych i w co drugim okręgu zgłoszono fałszerstwa wyborcze. Ktokolwiek będzie się upierał, że został wybrany prezydentem stanie się pośmiewiskiem. Sam PiS stwarza teraz ku temu możliwości, dopuszczając do wycieku kart.

Czy odpuściliśmy już wolną Polskę? Czy nie mamy ochoty już o nią powalczyć? Czy ostentacyjny bojkot, to wszystko, na co nas stać? Co to zmieni poza tym, że polepszy nam humor? Z ich perspektywy, to my sobie jedynie focha strzelamy.

Nie namawiam do głosowania, bo to nie ma znaczenia. Namawiam jedynie, aby sprawę potraktować adekwatnie, aby nie nadawać jej niewłaściwej rangi w tym fikcyjnym świecie wytworzonym przez PiS, który pozwalamy, aby stawał się naszą rzeczywistością. Prawdziwa wolność polega na tym, aby wiedzieć, co jest czym i nie dać się zdezorientować. Więcej o tym napisałem w Namaszczanie Uzurpatora. Wtedy jasne staje się, co należy robić.

Autorstwo: Dobiesław Pałeczka
Źródło: StudioOpinii.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. janpol 02.05.2020 12:23

  Trolling “obrońców demokracji” (mający na celu demontaż “niedemokratycznego” państwa wg nich – bo demokracja polega na tym że “nasi” wygrywają to chyba jasne dla każdego!) widzę trwa w najlepsze. Szkoda tylko, że niby myślący też się na to dają nabrać. Powtarzam: nie ma pewności, że wybory będą WOLNE, pozostałe przymiotniki są lub mogą być zapewnione w wyborach korespondencyjnych (nie wiem na 100% bo też do mnie dociera fakt, że “wadzunia” nie do końca sobie radzi z bałaganem jaki sama wywołała, więc kto wie jak to będzie? Ale żeby takie “jasnowidzenie”, no proszę – a może “obrońcy demokracji” liczą na spełnienie chciejstwa, ale to może skończyć się sofizmatem!!!).

  Ale do zawartości szafy:
  – kto powiedział, że niewypełniony pakiet jest ważnym głosem?;
  – kto powiedział, że pakiety nie mają żadnego zabezpieczenia i kserowanie jest możliwe i nie do wykrycia?;
  – kto powiedział, że zaklejone koperty z głosami wrzucamy do dowolnej skrzynki pocztowej?;
  – kto powiedział, że oświadczenia z własnoręcznym podpisem będą “podpinane” pod głosy?;
  – kto powiedział, że po akcie wyborczym, jeżeli mamy podejrzenia, że coś z naszym głosem było nie tak, nie wolno składać protestów wyborczych?;
  – itd., itp.

  Może jednak znam odpowiedz: aaa to “obrońcy demokracji”!!!

 2. MasaKalambura 02.05.2020 13:07

  W razie czego zawsze możemy zagłosować w sposób zwyczajny. Z zastosowaniem sanitarnych obostrzeń obecnie obowiązujących i może kilku specjalnych. Oddając prawo do wyboru prezydenta tym, co i tak codziennie do pracy chodzą, i co się choroby aż tak bardzo, jakby media chciały, nie boją. I dając możliwość zrezygnowania z wyborów tym, co jednak się boją. Bo wybory to prawo a nie obowiązek. Oraz dając możliwość zdalnego głosowania wyborcom najbardziej zagrożonym metodą korespondencyjną, jaka obecnie jest dozwolona.

  I będzie wreszcie spokój z wyborami.

 3. MasaKalambura 02.05.2020 13:31

  o

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.