Wskaźniki hospitalizacji w RPA spadają mimo ataku Omikrona

Opublikowano: 19.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1145

W ciągu ostatnich kilku tygodni wariant omikronowy „eksplodował” w RPA (pierwszy przypadek zidentyfikowano w Botswanie) i rozprzestrzenił się na większą część globu. Mimo histerycznego przekonania szerzonego w mediach mainsteramowych, że wariant jest na dobrej drodze, aby zastąpić wariant Delta jako dominujący szczep na świecie.

Republika Południowej Afryki dostarczyła w piątek pozytywnych wiadomości. Odnotowano znacznie niższy wskaźnik przyjęć do szpitala mimo szczytu infekcji wariantem Omikron – informuje Bloomberg.

Według lokalnych danych tylko 1,7% zidentyfikowanych przypadków pacjentów chorych na COVID-19 zostało przyjętych do szpitala w drugim tygodniu infekcji czwartej fali. Dla porównania, w tym samym tygodniu trzeciej fali napędzanej przez wariant Delta, wskaźnik ten wynosił 19% – powiedział na konferencji prasowej południowoafrykański minister zdrowia Joe Phaahla. Wszystko wskazuje na to, że szczep może być łagodniejszy, a infekcje mogą już osiągać szczyt w najbardziej zaludnionej prowincji kraju – Gautengu.

Mimo to nowe przypadki w tym tygodniu wynosiły ponad 20 tys. dziennie w porównaniu z 4,4 tys. w tym samym tygodniu trzeciej fali. To kolejny dowód na szybką transmisję Omicrona, którego doświadcza obecnie wiele innych krajów, takich jak Wielka Brytania.

„Naprawdę obserwujemy bardzo niewielki wzrost liczby zgonów” – powiedziała Michelle Groom, szefowa nadzoru zdrowotnego w Krajowym Instytucie Chorób Zakaźnych.

Liczba hospitalizacji z powodu omikronowej fali COVID-19 jest na dodatek zawyżona, ponieważ szpitale przyjmują pacjentów z łagodnymi objawami, gdyż mają dla nich wolne łóżka, a wielu pacjentów trafia do szpitali z innych powodów, a o COVID-19 dowiadują się dopiero po rutynowych testach.

„Zaobserwowaliśmy spadek odsetka osób, które potrzebują tlenu. Jest na bardzo niskim poziomie” – powiedziała Waasila Jassat, badaczka z NICD. „Po raz pierwszy w szpitalu jest więcej pacjentów o łagodniejszym przebiegu choroby, niż o ciężkim”.

Podsumowując – Omikron jest bardziej zaraźliwy (stąd wyższy wskaźnik zakażeń), a zarazem znacznie łagodniejszy i wyjątkowo mało śmiertelny (z poprzedniej informacji sprzed tygodnia wynikało, że w RPA nikt jeszcze na ten wariant choroby nie zmarł).

Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 19.12.2021 15:10

    I w taki oto sposób Corona odchodzi z listy chorób groźnych do grupy gryp sezonowych. Matka natura wysyła najlepszą szczepionkę, którą daj Boże lekko, przejdziemy wszyscy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.