Włochy przyjęły nowy dekret imigracyjny

Opublikowano: 26.09.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1967

Włoski rząd przyjął nowy dekret zaostrzający prawo imigracyjne. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini chce dzięki niemu lepiej kontrolować procesy migracyjne, a przede wszystkim pozbawiać prawa do azylu przestępców i pozbawiać włoskiego obywatelstwa obcokrajowców zagrażających bezpieczeństwu narodowemu. Dodatkowo Włochy zamierzają w najbliższych latach przeznaczyć więcej pieniędzy na repatriację imigrantów do państw ich pochodzenia.

Dekret forsowany przez Salviniego i jego antyimigracyjną Ligę został przyjęty przez gabinet Giuseppe Conte wczoraj, przy czym w wyniku negocjacji koalicyjnych treść dokumentu została zmieniona w porównaniu do jego pierwotnej wersji. Na razie część rozwiązań została więc wykreślona, ale według informacji włoskiego rządu nie są one obecnie priorytetem, dlatego ich realizacja została przełożona na później. Chodzi w tym kontekście głównie o przepisy dotyczące agencji zajmującej się konfiskatą majątków pochodzących z przestępstw.

Salvini miał więc nie pozwolić na dokonanie głębszych korekt, stąd też dekret przewiduje wprowadzenie szeregu nowych praw zaostrzających stosunek włoskiego państwa do imigrantów. Tym samym Włochy postanowiły rozszerzyć chociażby katalog wykroczeń, za jakie osoby ubiegające się o azyl będą wydalane z kraju. Ponadto możliwe będzie odbieranie włoskiego obywatelstwa osobom zagrażającym bezpieczeństwu narodowemu.

Dodatkowo rząd Conte w następnych latach zwiększy środki, jakie lokalne instytucje otrzymają na program repatriacji imigrantów. Jednocześnie większe możliwości otrzymają instytucje zajmujące się przymusowym odsyłaniem obcokrajowców do miejsc ich pochodzenia, przy czym zatrzymywane w nich osoby będą mogły przebywać tam przez 180 dni, a nie przez 90 jak dotychczas.

Na podstawie: IlPrimatonaZionale.it
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o