Wielki protest przeciw totalitaryzmowi epidemicznemu

Opublikowano: 02.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1088

Niezwykły rozstrzał w szacunkowej liczbie manifestantów towarzyszy relacjom z wczorajszej manifestacji pod hasłem „Koniec pandemii – dzień wolności”: według policji było ich 17 do 20 tys., podczas gdy organizatorzy podają liczbę 1,3 miliona uczestników! Na ogół oficjalne media cytują liczbę policyjną, co jednak powoduje kpiny w mediach społecznościowych, gdyż bez wątpienia demonstracja była dużo większa. Opór przeciw restrykcjom antyepidemicznym manifestowały bardzo różne środowiska, od komunistów, stowarzyszeń kobiecych i LGBT, poprzez liberałów po spektrum prawicy.

Organizatorzy nie afiszowali żadnego koloru politycznego, mówiąc o „obywatelskim” proteście, lecz media sugerowały, że kryje się za nimi skrajna prawica, a nawet neonaziści: zwracały np. uwagę, że część hasła głównego manifestacji („Dzień wolności”) była taka sama jak tytuł jednego z hitlerowskich filmów propagandowych Leni Riefenstahl. Poza tym, kwalifikowano manifestantów z reguły jako „wyznawców teorii spiskowych” lub „populistów”, a kanclerz Angela Merkel nazwała ich na „Twitterze” „nieodpowiedzialnymi covidiotami”.

Zebrani ludzie wznosili hasła przeciw „totalitaryzmowi” państwowych restrykcji antyepidemicznych. Skandowano m.in. „Jesteśmy drugą falą”, „Ruch oporu!”, albo „Największa teoria spiskowa to pandemia”. Prawie nikt nie nosił maseczki i nie zachowywał dystansu wobec innych, co stało się przedmiotem policyjnej skargi do prokuratury na organizatorów i powodem siłowego rozproszenia manifestacji, gdy dobiegała końca. Było też kilka grupek kontr-manifestantów, skandujących „naziści!” lub podkreślających, że w Niemczech rośnie liczba wykrywanych zakażeń (o prawie tysiąc w sobotę), podczas gdy wśród manifestantów pojawiały się hasła antymaseczkowe (powszechne noszenie maseczek wywołuje kontrowersje wśród niemieckich naukowców).

https://www.youtube.com/watch?v=byPWAUpq7hw

Partia konserwatywna Angeli Merkel bardzo ostro oceniła ruch antyrestrykcyjny, który potwierdził wczoraj swój wpływ na społeczeństwo. Seria wypowiedzi i tweetów krytykowała „egoizm” manifestantów lub kwestionowała ich stan umysłowy, czy psychiczny. Jan Redmann, szef CDU w Brandenburgii uważa, że manifestacje „niebezpiecznego absurdu” powinny zostać zakazane.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. LichoNiespi 02.08.2020 13:59

  Polacy przebudzcie sie..oto przyklad za miedzy…

 2. realista 02.08.2020 14:54

  ja tylko czekam na to, co będzie kiedy pojawi się jakiś faktycznie niebezpieczny wirus (bakteria), a ludzie po kompromitacji (?) obecnych rządzących, zlekceważą to niebezpieczeństwo.
  ubaw po pachy będzie też, kiedy powrócą dawno zapomniane choroby, bo ludzie uznają wszystkie szczepienia za zbędne albo niebezpieczne, a zdążyli już o nich zapomnieć i bez bólu je też mogą lekceważyć… .. .

 3. Jack Ravenno 02.08.2020 21:23

  @realista – widać żeś zwykły łoś nie realista. Jeżeli nie widzisz, że to jest ustawka, to nie znaczy że to ustawka nie jest. Proszę – ocknij się. O wydarzeniach z China Flu było już wiadomo w 2010 roku lecz mało kto przykładał do tego wagę. Proszę bardzo Bill Ryan opowiada o Anglo-saxon mission: .jewtube/watch?v=0EO2jy6iskQ. To nie żart. pamiętam, gdy to oglądałem bodajże w 2011 albo 2012 i sam myślałem, że to jakaś teoria spiskowa. Teraz jestem tym po prostu zszokowany. To się dzieje. Rockefeller Foundation Scenarios for the future: LOCK STEP – to g… też nam serwują obecnie. Jest pretekst i jest zamordyzm. Powiem Ci w sekrecie, że Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest najzwyklejszym BEZPRAWIEM bowiem zwykłą ustawą nie można odbierać podstawowych wolności ludziom. Tak stanowi Konstytucja, czyli źródło najwyższego prawa w Rzeczypospolitej Polskiej. Co więcej nawet w tej g… ustawie jest taki zapis:

  Art.46b.W rozporządzeniu, o którym mowa w art.46a, można ustanowić:

  Art. 46b pkt. 4 obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

  Widzisz tu podstawę dla narzucenia obowiązku zakładania masek dla WSZYSTKICH obywateli? Pokaż mi podstawę prawną dla tego nakazu.

  To co się dzieje jest zagrożeniem kryminalnym i jako takie powinno być zgłoszone do prokuratury. Bezprawne pozbawienie ludzi wolności – cały rozdział KK oraz działalność terrorystyczna prowadzona przez organy “państwa” mające na celu przestraszenie dużej grupy ludzi i wymuszenie na nich określonych zachowań.

  Potem możemy pogadać o naprawdę niebezpiecznym wirusie, OK?

  Jesteś takim realistą? Praktycznie wszyscy pracują nie nad szczepionką sensu stricte ale nad przeprogramowaniem organizmu obcym RNA, mRNA. Mówi ci to coś? Modyfikacje genetyczne człowieka. Chcesz taką “szczepionkę”? Proszę bardzo, ale mnie w to nie mieszaj. Stań twardo na ziemi i w końcu to wykrztuś z siebie – spi…em to, przepraszam. To będzie realne i ludzkie.

 4. realista 02.08.2020 21:36

  po co ty do mnie takie pierdoły piszesz? czy ja gdzieś napisałem, że to nie jest ustawka?
  ja napisałem o czym innym, jak nie potrafisz czytać to poproś kogoś, żeby ci wytłumaczył… .. .

 5. Jack Ravenno 02.08.2020 22:10

  To w takim razie naucz się pisać. Bo wypisujesz pierdoły jakby to prawda była. To że czekasz na to aż pojawi się faktycznie niebezpieczny wirus świadczy, że z realem masz niewiele wspólnego 😛

 6. realista 02.08.2020 22:45

  a co, nie pojawi się?
  jak ci się wydaje, że to niemożliwe, to sam masz niewiele z realem wspólnego :DDD… .. .

 7. Fenix 03.08.2020 08:17

  Tak postrzega władza normalnych ludzi ” kwestionowała ich stan umysłowy, czy psychiczny” Ludzie upominamy się o zwrócenie władzy osobistej , kwestionować wybór uzurpatorów władzy, ich stanem umysłowym czy psychicznym ,niemoralni!

 8. Cosmo 03.08.2020 08:50

  Jeżeli faktycznie pojawi się realne zagrożenie jakimś patogenem, to ludzie zorientują się w momencie, kiedy zaczną sami chorować, bo póki co, ja nie znam nikogo, kto znałby kogokolwiek, kto znał osobę chorą. Cała pandemia ma miejsce tylko w mediach. Jeszcze raz napiszę. Jeżeli pojawi się realna choroba, to ludzie sami z własnej a nie przymuszonej woli zaczną stosować obostrzenia, które SAMI SOBIE narzucą, widząc zagrożenie. Wtedy nawet spora część będzie sama domagać się szczepień. I nie piszcie mi tu o działaniach prewencyjnych, bo takim tłumaczeniem można ograniczyć wszelakie wolności w każdej dziedzinie życia, “bo przecież nie możemy czekać, aż przyjdzie… Musimy JUŻ działać, żeby nie przyszło…” itp, itd

 9. realista 03.08.2020 10:33

  dlatego piszę, że “ludzie sami” po doświadczeniu “pandemii” mogą zlekceważyć niebezpieczeństwo.
  działania prewencyjne mają absolutnie sens – nie budujesz wałów, kiedy rzeka się podnosi, prawda? w sumie to w Polsce tak… z worków z piaskiem… a potem wielki płacz bo “kto mógł przewidzieć?”… .. .

 10. Wojna INFO 03.08.2020 11:56

  I baaaardzo dobrze. Pozarażają się i wyzdychają, im mniej idiotów w społeczeństwie tym lepiej. TYLKO NA LITOŚĆ BOGA nie przyjmować ich do szpitali!

 11. Foxi 04.08.2020 16:03

  @realista napisz kto jeszcze czeka z utęsknieniem na “prawdziwego wirusa” bo że ty czekasz to już wiadome…
  Czy ta twoja nowa pandemia na którą wyczekujesz będzie opryskiem z samolotów mykopalzmatyczną* formą przetrwalnikową prątków gruźlicy GMO?
  *
  Od znajomego pulmonologa dowiedziałem się że COVID19 robi takie same zwłóknienia w płucach jak tzw gruźlica w formie naciekowej. Podobno na zdjęciach rentgenowskich jedno i drugie jest nie do odróżnienia. A ty “ja tylko czekam” na takie coś żeby mieć “ubaw po pachy” ? No wiesz bez urazy ale to zalatuje psychopatią…

 12. realista 04.08.2020 16:24

  nie czekam na wirusa, tylko czekam na to co się stanie, kiedy taki wirus się pojawi. a pojawi się.
  a jeśli ty mi w usta wkładasz coś takiego, to sam chyba jesteś jakimś psychopatą… .. .

 13. Foxi 05.08.2020 15:09

  @realista mistrzu ty mój, od ciebie nauczyłem się wyrywać z kontekstu jakiś fragment wypowiedzi po to by go rozmówcy wepchać do gardła tak skutecznie by mu w pięty poszło. Twierdzisz zatem że nie czekasz na ubaw… co za szkoda. Niewiele wtedy zostaje sensu w twojej wypowiedzi – po usunięciu tego z przekazu – sama sieczka.

 14. realista 05.08.2020 15:32

  sens jest identyczny bez twoich insynuacji, bystrzacho – ciekaw jestem i obawiam się tego, co się wydarzy przy następnej, tym razem prawdziwej epidemii, skoro ludzie wyniosą lekceważący stosunek do chorób z obecnej “epidemii”. czegoś jeszcze nie rozumiesz?

  a moje cytowanie to nie jest wyrywanie z kontekstu. widać nie umiesz dostrzec tej cienkiej granicy… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.