WHO chce regularnych powtórzeń szczepień na COVID-19

Opublikowano: 25.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1517

Korporacje farmaceutyczne przekonywały, że w ramach “powrotu do normalności” wszyscy będą musieli regularnie przyjmować szczepionki na COVID-19, a to i tak nie zapewni nam pełnej ochrony przed koronawirusem. Okazuje się, że podobnego zdania jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Informacja o konieczności powtarzania szczepień przeciw COVID-19 pojawiła się wewnętrznym dokumencie organizacji. Ujawnili go dziennikarze agencji Reuters.

Z dokumentu, który został przygotowany 8 czerwca 2021 r., wynika, że WHO przewiduje konieczność corocznego szczepienia na COVID-19 w przypadku osób najbardziej podatnych, w tym m.in. osób starszych, a także szczepienia ogólnej populacji co dwa lata. Taka praktyka miałaby chronić ludzkość przed nowymi wariantami koronawirusa.

Producenci szczepionek na COVID-19, czyli Moderna, Pfizer i BioNTech przekonują, że społeczeństwa będą musiały przyjmować dodatkowe dawki, aby zachować odporność, choć nie ma jednoznacznych dowodów, potwierdzających taką konieczność. Nie wiadomo również, w jaki sposób WHO doszła do wniosku, że trzeba będzie powtarzać szczepienia. Z dokumentu wynika jednak, że organizacja zakłada pojawianie się kolejnych mutacji koronawirusa, co wymagałoby regularnego aktualizowania szczepionek.

Raport WHO przewiduje również, że w całym 2022 r. wyprodukowanych zostanie 12 miliardów dawek szczepionek. Pesymistyczny scenariusz zakłada wyprodukowanie 6 miliardów dawek, a optymistyczny – 16 miliardów. Przy wysokiej produkcji możliwe byłoby powtarzanie szczepień wśród całej populacji.

Ten „powrót do normalności” wg korporacji farmaceutycznych i WHO widzimy właśnie na przykładzie Izraela. Mimo zmasowanej akcji szczepień kraj znów odnotowuje wzrost przypadków zakażeń koronawirusem. W czwartek potwierdzono tam 169 nowych przypadków – to najwyższy dzienny wynik od miesięcy. Jak się okazało, za 70 proc. wszystkich przypadków odpowiada wariant Delta.

Aby powstrzymać wzrost przypadków zakażenia koronawirusem, rząd Izraela ogłosił, że od przyszłego tygodnia w pomieszczeniach zamkniętych znów trzeba będzie nosić maseczki. Co więcej, możliwość wjazdu do kraju dla zaszczepionych turystów została już przesunięta z lipca na sierpień. Kolejne restrykcje najprawdopodobniej zostaną ogłoszone w zależności od sytuacji epidemicznej.

Wygląda na to, że mieszkańcy Izraela już muszą przygotować się na przyjęcie kolejnych “zaktualizowanych” dawek szczepionki, które ochronią przed mutacją Delta. A przypomnijmy, że jeszcze niedawno Izrael „wygrywał” z pandemią.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 3,30 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o