Według Izraela “Biblia” daje mu prawo okupować Palestynę

Opublikowano: 17.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3

Ambasador Izraela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Danny Danon, stwierdził, że Jerozolima ma pełne prawo do okupowania wszystkich ziem Palestyny, w tym Zachodniego Brzegu, ponieważ tak stanowi “Biblia”.

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ Danon zacytował fragment “Starego testamentu”, gdy Bóg zawarł przymierze z Abrahamem i przekazał ziemię ludowi Izraela: “Biblia przedstawia spójny obraz. Cała historia ludu Izraela, począwszy od Księgi Rodzaju, przez przyjęcie Tory na górze Synaj, aż po realizację Bożego przymierza w Ziemi Świętej, wskazuje, że nasze dziedzictwo zaczyna się właśnie na tych terenach.”

Ambasador jest przekonany, że “Biblia” daje im prawo do zajmowania ziemi Palestyńczyków, nie zważając na definicję okupacji, przedstawianą przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Izrael jako państwo w obecnym stanie istnieje od 1948 roku, gdy syjonistyczna milicja rozpoczęła proces czystek etnicznych, mordując rdzennych mieszkańców palestyńskich miast i wiosek pod pretekstem bycia “ludem wybranym przez Boga”.

Syjonizm rozwinął się jako ruch kolonialny, a jego początki sięgają końca XIX wieku. Ideologia syjonistów zakłada kolonizację Palestyny i zgromadzenie wszystkich Żydów na jednym terytorium, które ich zdaniem zostało im przyznane przez Boga. Całkowicie zignorowano fakt, że Palestyna była już zaludniona. Wola Boga jest dla syjonistów najwyższym prawem, stojącym ponad wszelkimi innymi wartościami. Niestety boskie intencje mogą być mylnie interpretowane przez fanatyków religijnych, próbujących uzasadnić swoje własne ideologie niebiańskimi przykazaniami.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Qudsnen.co
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o