W Krakowie pójdą obalać „Strefę Czystego Transportu”

Opublikowano: 19.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3140

Włodarze naszych miast mocno się rozzuchwalili i w imię „zielonego postępu” coraz śmielej ograniczają prawa mieszkańców. Jednak na 22 listopada zapowiedziano w tej sprawie wielki protest społeczny w Krakowie. Organizuje go ruch „Nie oddamy miasta”.

22 listopada rzeczywiście może upaść projekt „strefy czystego transportu” w Krakowie, bo obywatelski projekt uchwały, uchylający całą „strefę”, trafił do Rady Miasta Krakowa. Radni dostali szansę naprawienia swoich błędów, co mogą uczynić, jeśli protest spotka się z dużym poparciem.

Projekt uchwały, który napisali mieszkańcy Krakowa, poparło ponad 7 tysięcy osób. 22 listopada zapowiedziano manifestację pod hasłem – DAJCIE NAM ŻYĆ! NIE CHCEMY TEJ PSEUDO STREFY! Ma się zebrać o godz. 14:00 pod krakowskim magistratem przy Placu Wszystkich Świętych.

Organizatorzy wzywają też do pisania maili do krakowskich radnych. „Jeśli obalimy SCT w Krakowie, udowodnimy, że nie ma w tym względzie rzeczy niemożliwych także w innych miastach, które z rewolucyjnym zapałem chcą zniewolić mieszkańców podobnymi „strefami”: w Warszawie, we Wrocławiu czy w Rzeszowie!” – dodają autorzy akcji.

Jeśli radni nie uchylą SCT, zapowiadane są billboardy z nagłośnieniem ich postawy, co przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi może stanowić wcale ważny argument. Na tym nie koniec, bo jako organizacja pozarządowa, złożono też wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie o przystąpienie na prawach strony do skargi Wojewody Małopolskiego, który w kwietniu br. też zaskarżył uchwałę ustanawiającą „strefę” na obszarze Krakowa.

Autorstwo: BD
Na podstawie: NieOddamyMiasta.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. replikant3d 19.11.2023 10:52

  Niewiele wskórają. Te strefy to pomysł globalistów a im się nie ,,odmawia,, Prędzej naślą służby i policję niż zrezygnują z tych stref. Oni bardziej boją się globalistów niż zwykłych obywateli. Bo ci pierwsi mają baaardzo długie ręce…

 2. Kazma 19.11.2023 18:16

  Kiedy społeczeństwo nic nie wskóra protestami, petycjami, uchwałami itd, to nie pozostaje nic innego jak rozpoczęcie odbijania władzy bandytom i terrorystom z użyciem siły fizycznej.

 3. Denisrozrabiaka 20.11.2023 09:09

  Można do nich wprost: likwidujecie strefy albo nie będziecie po wyborach tam zasiadać!
  Ale wybiorą tych samych, bo jakoś doszło do tego , że takie osoby zasiadają w radach czy w parlamencie….
  Przypomniał mi się cytat z piosenki Kazika chyba “prohibicja” – “.. radny kradnie, a całe miasto na dnie..”

 4. Wolfman 20.11.2023 09:33

  Kazma będziesz przywódca OK? W pierwszym szeregu, zrob selfie i wrzuc tutaj.

 5. MasaKalambura 20.11.2023 09:58

  Warszawa następna, Lemingowo Wilanowo w ramach spełniania ambitnych zachcianek Trzaskowskiego zostania kimś, kosztem zwykłych mieszkańców (i nie tylko) stolicy, chce zamknąć je i oddać na wyłączność bogatym, a reszta żreć gruz, i na rowery.

 6. kufel10 20.11.2023 16:36

  Za to maski dzielnie nosili, dvpe kłuli, potomków w0łyńskich oprawców pod strzechy przyjmowali, a to dopiero teraz za daleko zaszło? Meczyk dać, promkę w lildu i pies do budy wróci. Za jakiś czas kody kreskowe na czoło i tysiącpińćset na konto bez wychodzenia z domu, to dopiero będzie raj.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.