Lokale wypowiadają Januszowi Korwinowi-Mikke umowy

Opublikowano: 18.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2012

Janusz Korwin-Mikke cenzurowany w Krakowie. Kolejne lokale wypowiadają umowę, a nestor wolnościowców porównuje te zagrywki do działań komunistów.

Korwin-Mikke ogłosił, że niebawem spotka się z sympatykami w Krakowie. Prowokacyjne dorzucił, że będzie m.in. udowadniał tezę, iż należy „znieść ustawowy wiek zgody”. „We wtorek 23 stycznia nawiedzam Kraków z tezą: »Dlaczego trzeba znieść ustawowy wiek zgody«? Myślę, że inne tematy też poruszone będą. Wykład o 18.00 na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki (ul. Św. Filipa 17)” – ogłosił Korwin-Mikke.

Pewnym środowiskom to się bardzo nie spodobało i zaczęły się naciski. Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie od razu im uległa i obwieściła, że wypowiada umowę na wynajem sali. „W związku ze wpisem, który został opublikowany na Twitterze/X na profilu Janusza Korwin-Mikkego, informujemy, że WSEI nie jest organizatorem wspomnianego w tweecie wydarzenia, co więcej nie wyraża zgody, aby to spotkanie odbyło się na naszej uczelni. Dowiedzieliśmy się o charakterze planowanej debaty za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie ma miejsca na prowadzenie tego typu spotkań w murach naszej uczelni” – głosi komunikat WSEI.

W komentarzach rozpętała się burza, a uczelnia najwyraźniej nie zniosła krytyki pod swoim adresem i postanowiła wszystkie usunąć. Oficjalnie dlatego, że były to „treści niezgodne z zasadami wzajemnego szacunku”.

Korwin-Mikke ogłosił więc, że termin spotkania pozostaje bez zmian, zmienia się natomiast lokalizacja. „Gdy okazało się, że na spotkaniu w Krakowie będę bronił praw kobiet walczących z dyktatem obleśnego patriarchatu, seksistowskie szefostwo WSEiI wymówiło nam salę! Spotykamy się więc (23 stycznia, godz.18.00) ul. Lubicz 5, w Hotelu Europejskim. Uznanie dla Hotelu. Niech żyje Wolność!” – obwieścił.

I znów historia się powtórzyła. Mimo początkowej zgody Hotel Europejski ostatecznie na spotkanie się nie zgodził. Palce maczał w tym krakowski radny Łukasz Wantuch, czym nie omieszkał się pochwalić.

Jego zachowanie dosadnie skomentował Korwin-Mikke. „Popatrzcie na tę buźkę! Tak wyglądały mordy działaczy PZPR gdy udało im się udaremnić jakieś opozycyjne spotkanie polityczne czy kulturalne! Ale akurat w Krakowie I Sekretarzem PZPR był śp. Józef Klasa – i On pozwalał! I na pewno by pozwolił… Ale… to se už ne vrati!” – napisał prezes partii KORWiN.

Oto wolność słowa w wykonaniu krakowskich instytucji w praktyce.

Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Canneher 19.01.2024 01:10

    Znowu sprawdza się powiedzenie: historia kołem się toczy – jesteśmy już prawie w prl-u czyli państwie totalitarnym.

  2. chaldejczyk 19.01.2024 08:14

    Zależy czy chce się coś przekazać widowni, czy tylko udawać publicznego męczennika. Po co klepać zawczasu. A niby inteligentny gość. Może jednak chce być męczennikiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.