Zapłacą do 1 mln jenów za wyprowadzkę z Tokio

Opublikowano: 08.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Tokio może podobać się wielu ludziom, ponieważ stolica Japonii jest największa i najbardziej ruchliwa, ale z drugiej strony, Tokio jest również najbardziej zaludnionym i najdroższym miejscem w kraju.

Dlatego niektórzy obywatele zaczynają marzyć o mniej zrelaksowanym i przeładowanym stylu życia w innych miejscach w Japonii. Okazuje się, że są tacy, którzy chcą spełniać te marzenia. Prefektura Aichi w środkowej Japonii uruchamia tzw. „Projekt wsparcia migracji Aichi”, który oferuje ogromne fundusze mieszkańcom Tokio, którzy chcą przenieść się do Aichi.

Ludzie, którzy podejmą ten krok, otrzymają 600 000 jenów (ok. 21 000 zł), podczas gdy rodziny z dwoma lub więcej członkami otrzymają jeszcze hojniejszą dotację w wysokości 1 000 000 jenów (ok. 35 000 zł). Tym, co sprawia, że umowa jest szczególnie przyjemna, jest to, że nie musisz przeprowadzać się do wiejskich lasów Aichi.

Dotacje przyznawane są osobom, które przeprowadzają się do jednego z 49 miast Aichi, w tym do stolicy prefektury Nagoya (czwartego co do wielkości miasta w Japonii), a także do historycznego Inuyama, który szczyci się jednym z najstarszych oryginalnych zamków japońskich, oraz Toyotą, w której ma swoje siedziby i fabryki producenta słynnych samochodów.

W rzeczywistości nie trzeba nawet mieszkać w Tokio, aby kwalifikować się do dotacji. Rząd Aichi oferuje pakiety wsparcia finansowego nie tylko mieszkańcom, które mieszkają w 23 centralnych dzielnicach Tokio, ale także osobom mieszkającym w innych miejscach w Tokio lub w sąsiednich prefekturach Kanagawa, Saitama lub Chiba.

Aby zakwalifikować się do programu wsparcia, kandydaci muszą mieszkać lub pracować w 23 dzielnicach Tokio przez co najmniej pięć lat i zadeklarować, że będą mieszkać w Aichi przez co najmniej pięć lat (chociaż sposób potwierdzenia drugiego wymogu pozostaje niejasny).

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dorota Nawigatorka
Użytkownik
Dorota Nawigatorka

Kwota w tytule robi wrażenie, nie wiedziałam, że jen tak słabo stoi :).