W Himalajach uznali „małżeństwa” osób transpłciowych

Opublikowano: 02.12.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1387

Jak się okazuje, Nepal to nie tylko szczyty Himalajów, ale też powoli szczyty ideologii LGBT. Władze kraju ogłosiły w czwartek 30 listopada, że uznały „pierwsze w kraju małżeństwo osób transpłciowych”. Oficjalnie już „zaślubiona” taka para otwiera drogę do „małżeństw dla wszystkich”.

Maya Gurung, 41-letnia transpłciowa kobieta (czyli mężczyzna, który staje się kobietą w wyniku operacji chirurgicznych) i Surendra Pandey, 27-letni mężczyzna, wzięli hinduistyczny ślub jeszcze w 2017 r. Jednak teraz otrzymali oficjalne, urzędowe akty małżeństwa.

Wręczył je parze Yubraj Adhikari, przewodniczący gminy wiejskiej Dordi. Stwierdził, że wypełnia w ten sposób nowe instrukcje Urzędu Stanu Cywilnego, zaraz po korzystnym dla zwolenników ideologii LGBT orzeczeniu Sądu Najwyższego.

Sąd wydał w czerwcu jednak tylko tymczasowe zarządzenie, zezwalające uznanie związków osób transpłciowych i osób tej samej płci. Wezwał też rząd do utworzenia, nowego tymczasowego rejestru w oczekiwaniu na odpowiednie ustawodawstwo.

Jak to jednak zwykle w tym świecie bywa, tęczowe lobby idzie drogą faktów dokonanych. Wręczenie aktów „małżeństwa” nagłośniono medialnie, a Maya Gurung powiedziała, że „to zwycięstwo nie tylko nas, ale wszystkich par takich jak nasza”. Zwycięstwo na razie jest jednak połowiczne. Władze powiatu nie przychyliły się do prośby o uznanie tego „małżeństwa”, a odrzuciły także apelację. Władze lokalne wybrały inną drogę…

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.