Ukraińcy będą traktowani priorytetowo w urzędach pracy

Opublikowano: 27.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3465

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pracuje wciąż nad kolejnymi ułatwieniami dla uchodźców z Ukrainy. Mają oni być więc traktowani priorytetowo przez polskie urzędy pracy. Minister Marlena Maląg zaapelowała więc, aby urzędnicy w pierwszej kolejności i możliwie jak najszybciej załatwiali wszelkie sprawy związane z zatrudnieniem cudzoziemców.

Na stronie internetowej resortu rodziny i polityki społecznej pojawiła się obszerna informacja o konsultacjach jego szefowej z dyrektorami Wojewódzkich i Powiatowych Urzędów Pracy. Przedstawiciele administracji usłyszeli od Maląg, że najważniejsze jest obecnie „właściwe przygotowanie się do udzielenia wsparcia humanitarnego dla obywateli Ukrainy”.

Jednym z elementów pomocy dla uchodźców ma być „maksymalne ułatwienie im możliwości podejmowania pracy”. W tym celu urzędnicy otrzymali polecenie „aby wszelkie kwestie administracyjne związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy załatwiane w urzędach pracy rozpatrywać priorytetowo, poza kolejnością i bez zbędnej zwłoki”.

W komunikacie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej możemy przeczytać, że „pracownicy urzędów pracy wyrazili swoją pełną gotowość do udzielania wsparcia obywatelom Ukrainy (…) w tym celu podjęte zostały już stosowne przygotowania w zakresie organizacji pracy urzędów oraz informowania społeczności lokalnej i pracodawców o potrzebie włączenia się w działania pomocowe”.

„O dofinansowanie projektów skierowanych do cudzoziemców mogą ubiegać się samorządy, organizacje pozarządowe i instytucję rynku pracy. Na ich realizację Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczy do 40 mln zł” – kończą autorzy informacji.

Maląg już w ubiegłym tygodniu zapowiadała szeroko zakrojoną pomoc dla Ukraińców, o ile ich kraj będzie celem rosyjskiej inwazji. Nie wykluczała wówczas przyznania Ukraińcom pieniędzy z programu 500 plus, a przede wszystkim zwracała uwagę na „brak rąk do pracy” i możliwość skorzystania z zasobów ukraińskiej siły roboczej.

Na podstawie: Gov.pl/web/rodzina
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

26 komentarzy

 1. J4rek 27.02.2022 15:27

  Oni już od dawna to zaplanowali i przygotowali, tak samo jak wybudowane mieszkania które czekają na Ukraińców.

 2. Szwęda 27.02.2022 18:09

  walirlan,
  Ale większość polskiego społeczeństwa pozwala na to żeby ich krajem nie rządzili Polacy, już od dziesięcioleci! Większość polskiego ogłupionego, omamionego, zmanipulowanego społeczeństwa polskiego tylko się temu przygląda, niewielka część protestuje, większość na wszystko się zgadza, więc spotka ją taki los na jaki się zgadza (chociaż w większości pewnie nieświadomie). Widocznie jesteśmy jako naród przeznaczeni na unicestwienie i skoro w większości się na to zgadzamy lub mamy to głęboko gdzieś lub w ogóle nie zdajemy sobie z tego sprawy (większość) – skoro na to pozwalamy, to taki spotka nas los!

 3. andi170 27.02.2022 18:42

  To.nie Polski rząd to zdrajcy narodu pod płaszczykiem humanitaryzmu i pomocy a tak naprawdę ,,zabójcy i sprzedawczyki kraju nad Wisłą”.

 4. rici 27.02.2022 19:11

  Wlasnie rozmawialem z rodzina w Krakowie, ludzie boja sie wyjsc na ulice, wszedzie wlocza sie bandy rozwydrzonych agresywnych banderowcow.

 5. Wolfman 27.02.2022 19:19

  Podmianę narodu jak to określacie macie w całej Europie. To co robi polski nierząd to po prostu robi to samo inni. Pracy wszędzie w brud za marne grosze. Wy nie chcecie robić za tyle a oni tak, bo u nich to dużo. To samo za granicą, więc raczej powinniście spojrzeć globalnie. Jak żyje,a spotkałem ich wielu Słowian, ale ani jednego który by ział do nas nienawiścią. Myślę, że media mają tu swoją cegiełkę w tym

 6. shkshk 27.02.2022 20:09

  Czemu by nie rozdawać apartamentów ukraińcom? Dla każdego nowe, urządzone mieszkanie i samochód. Polska ma i tak ogromny dług to dodatkowe 10-20% niewiele zmieni.

 7. kufel10 28.02.2022 05:05

  Koledzy spójrzcie na to z drugiej strony. Polacy zachłyśnięci zachodem ale i wykorzystywani przez zagraniczne korporacje na co sami sobie poniekąd pozwolili (nikt wam nie każe stołować się w maklodaldach i bjerdąkach, to wasze decyzje !) mają coraz większe oczekiwania od życia. Potrzebują ajfony za 5000, co 3 lata nowy samochód, nie chcą już mieszkać w domach pokoleniowych tylko muszą mieć swoje, tzn pożyczone na 30 lat. Wyjeżdżają więc podcierać tyłki rudzielcom na wyspach, zbierać na czworakach szparagi na zachodzie czy usługiwać do stołu, poświęcając swój honor Słowianina dla bezwartościowych uciech materialnych. Ktoś musi zająć ich miejsca więc przyjeżdżają inni Słowianie. Wiec czyja to wina? Marjuszów i Bożen, Romanów, Brajanów, Monik i Dżesik. A na deser anegdotka – jako że od dzieciństwa jestem zwiazany z motoryzacją zawsze mam jakies ciekawe samochody. Sąsiad Ukrainiec (bardzo miły i uśmiechnięty człowiek) z uśmiechem na ustach robił sobie fotki moich aut żeby wysłać je krajanom i pokazać jak to u nas w Pl fajnie się żyje, a sąsiedzi szczuropolacy pluli na nie i gasili faje na masce czy potrafili oblać jedno z aut pod blokiem wiadrem pomyj, a do kabrio nakiepowali. Więc to co tu czytam nie jest zgodne z prawdą albo za duzo przebywacie zamknieci w 4 scianach albo powinniście przestać chodzić w maskach.

 8. Wolfman 28.02.2022 05:27

  Kufel , nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale w wielu województwach zarobki są nie proporcjonalnie do innych. No i pokusa sama w sobie jest duża, mieć więcej bo konsumpcjonizm jest nakręcany całe dnie.
  Jeśli Ukraina wejdzie do unii, to wyjadą od nas.bo zarobią więcej gdzie indziej. Za reperacje wojenne my zapłacimy, a Polska wymrze demograficzne. Niemcy przez 20 lat odnotowali wzrost o 20mln a Polska? Nic, spadek

 9. kufel10 28.02.2022 05:53

  Wolfman – przestań sie stolować w bierdące i lildu na stoiskach z chemią i salcesonem z sierścią, to zobaczysz w jakiej rzeczywistosci ja żyję. Odnotowali a owszem, głownie wśród cygańskich i tureckich rodzin. Idź chłopie lepiej do roboty bo nic nie kumasz, w drodze posłuchaj jakiejś polskojęzycznej rozgłośni wychwalajacej amerykańskie “misje pokojowe”.

 10. Wolfman 28.02.2022 08:04

  No i co z tego jakiej narodowości? Mówią po niemiecku i pracują na nich. Rzucasz ciągle tymi stereotypami. Wszędzie poza własnym ogródkiem masz chemię, bo każdemu z tym dobrze . Jakby było źle to by wychodzili na ulicę domagając się większych praw obywatelskich zamiast jadu więcej dzieci i walki o prawa obywatelskie. Z jednej strony potępiać pewne zachowania, a z drugiej zarabiać na takich krajach jak Ukraina. Bo póki co to od 200 jesteśmy krowa dojną

 11. Kaczor3333 28.02.2022 09:01

  Niebawem też będzie TVU. Zamiast TVP

 12. maxon37 28.02.2022 10:40

  Za niedługo Polak będzie drugiej kategorii w własnym kraju

 13. robi1906 28.02.2022 10:41

  walirlan, dlatego jestem za tym (gdy już odzyskam Lechię) i gdy będę miał coś do powiedzenia (jeśliw ogóle to przeżyjemy), to wprowadzę wielożeństwo, tak jak za przodków naszych którzy się rozmnażali a nie dziadowali od czasu gdy zaczęli modlić się pod przymusem do żydów w synagogach.

 14. polach 28.02.2022 11:39

  @J4rek 27.02.2022 15:27
  “Oni już od dawna to zaplanowali i przygotowali, tak samo jak wybudowane mieszkania które czekają na Ukraińców.”

  Jestem podobnego zdania i z Rosją też uzgodnione bo ta “inwazja” i “wojna’ to pic na wodę fotomontaż.
  Nagrania jakie pokazują w mediach głównego ścieku to filmy z wybuchu np: gazu np 2018 rok albo z wybuchu w Chinach 2015 rok, z innych zawieruch i wydarzeń paczka zrobiona i puszczana w pętli na wszystkich kanałach TV itp to same ujęcia, przekaz i narracja, wszystko zmontowane z tekstem : “inwazja” “bombardowanie” ” czy “walki na ulicach” , “bohaterski opór” itp. inscenizacja z aktorami sceny politycznej, najemnikami etc . Są incydenty prawda militarne i stworzony sztuczny kryzys który pogonił na zachód i nie tylko mnóstwo oszukanych i przestraszonych ludzi pod pretekstem “wojny” a to przygotowane przesiedlenie do tego przekierowanie uwagi na ten rejon świata gdy na bliskim wschodzie toczy się prawdziwa inwazja i wojna która jest wyciszona.
  Doszedłem do wniosku że jak fałszują wojnę to jej tak na prawdę nie ma.

  https://wolnemedia.net/bohatersko-polegli-a-potem-zmartwychwstali/

 15. robi1906 28.02.2022 11:50

  Ja tu chcę żyć jak Szwajcar, ja chcę mieć pod domem basen, gotować obiady z 7 złotych za miesiąc jak chńczyk albo grzać dom za sto złotych na rok, tego chcę!!!! , albo tankować samochód za złoty pieśdziesiąt, rozumiesz to wolfmanie czy inny banderowcu!!!!, Wolfamn twój post nr 6 świadczy o tym że ty jesteś kolejnym banderowcem, ty nie jesteś Niemiec który chce pokoju, ty jesteś banderowiec.
  a teraz ty tępy luju spróbuj mi to przeinaczyć.

 16. Wolfman 28.02.2022 13:13

  Przydałby się tutaj administrator. By sprzątnął ten śmietnik, który tworzysz.
  Polecam wizytę u psychiatry. Oderwanie od rzeczywistości w każdym poście i totalny obłęd. Wolę już nieudacznika u władzy, aniżeli podobni tobie by mieli o czymś decydować

 17. robi1906 28.02.2022 13:27

  Tak oczywiście, jakżeście stworzyli idiotów którzy rozwalili Ukraine to teraz heja rozwalć Polskę, przecież twój post nr 6 o tym świadczy!!, co ty myślisz, że ja jestem jakiś tępak banderowski?, to że napisałeś ten post po pijaku to właśnie świadczy o tym co ty o nas naprawdę myślisz,
  myślisz tumanie, że jak będziesz nabryndzolony będziesz mi tu bredził, to ja ci będę zlizywal bród spod twoich stóp?.

  Matole, ja tu żyję żyję, ja tu żyję w Przemyślu banderowski bandyto, i co ja mam teraz zrobić twoim zdaniem?.
  teraz ja powiem co ja wam zrobię, spróbuj mi tu jebańcu wkroczyć, ja stąd nigdzie i nigdy nie ucieknę.

  Aha i co powiedzieć co się dzieje w Przemyślu?, ano to że cała Polska przyjężdża po “nowych polaków”, jak każdy tępak myślicie, że tylko u nas, będą “łuny w bieszczadach”, będą u was tempe skurkobance, będą u was

 18. Admin WM 28.02.2022 13:47

  Zwracam uwagę, że obrażanie innych użytkowników (np. wyzwiskami) jest niezgodne z regulaminem portalu. Proszę przedstawiać poglądy w kulturalny sposób, bez osobistych wycieczek i ubliżania.

 19. kufel10 28.02.2022 14:01

  Wolfman ja Tobie kolejny raz tłumaczę – kupuj polskie produkty u Polaka ! Co Ty tu chcesz mieć jak a) jesz śmieci b) dajesz zarobić niemcowi/portugalczykowi/pejsiatemu? My POLACY POWINNIŚMY SIĘ SZANOWAĆ NAWZAJEM, DBAĆ O SIEBIE NAWZAJEM I WPIERAĆ ! Ciągle nas dzielą, grabią, okłamują. Nie możecie oczekiwać że będzie dobrze jeśli nie zaczniecie od takich małych kroczków jak szanowanie drugiej osoby, zacznij to robić szanując nasz polski rynek, to i Ciebie druga osoba uszanuje, da Ci więcej zarobić, nie będzie Cię oszukiwać. Ja pracuję w branży budowlanej, czy wy wiecie jak p0lactwo się tutaj nawzajem oszukuje, okrada i wykorzystuje ???

 20. Wolfman 28.02.2022 15:14

  Kufel poczytaj post 20. Potem porozmawiamy o szanowaniu się.
  Na szczęście fotelowych komandosów w sieci tylko spotykam

 21. robi1906 28.02.2022 15:55

  Wolfman najpierw to ty przeczytaj swój post numer 6.

 22. Wolfman 28.02.2022 18:30

  Opanuj się i napisz mi, że jest inaczej, aniżeli napisałem.
  Jak Polska ich nie weźmie, to wezmą ich inne kraje, jak wejdą do Unii. Bez żadnych oporów. Na twoje jęki o banderze machną ręką, bo korpo widzi w nich zyski.
  W każdym kraju jest nędzna praca, która wykonują obcokrajowcy, bo inni nie chcą. Więc uatrakcyjniają im pobyt za nasze pieniądze. Polska też wyjątkiem tu nie jest.
  Mogą owszem przenieść obozy pracy do biednych krajów, ale stworzą kolejne Chiny, lub Rosję. Chcesz tego?
  Nawet jak podniosą zarobki, to miejsc pracy wciąż będzie dużo. Może gdyby chciwe korpo więcej płaciły, to Europejczyków byłoby więcej. Ale tu już problem jest, którego rządy nie rozwiązały. ani się do tego nie kwapią. Lepsza walka jest o większe prawa obywatelskie i decyzje, które będzie mogli podejmować, aniżeli twoja walka z wiatrakami.

 23. robi1906 28.02.2022 19:29

  Ja nie walczę z żadnymi wiatrakami, pod pozorem bombardowania (bo o żadnym mordowaniu przez Ruskich cywili mowy być nie może) zwala mi się tutaj miliony porypanych i zafiksowanych ludzi. z tymi samymi prawami co my.
  A kto na to zapracuje?.

  kto zapracuje na dodatkowe renty, zusy i 500 plus?, wiadomo że to rypnie, już nawet nie będe wspominał o tym banderyźmie, kto to wszystko utrzyma, skoro ten kraj, tak samo jak Ukraina żyje tylko dzięki pożyczkom?.

  Przecież tu gołym okiem widać o co tu chodzi, kolejny front by oddzielić Niemcy od Rosji i tylko o to tu chodzi, czego tu nie rozumieć?, co mam tłumaczyć??, już prościej się nie da, więc jeśli ktoś tego nie rozumie to ja wysiadam,
  wtedy to już widzę tylko złą wolę i banderyzm, proste?.

 24. emigrant001 28.02.2022 22:14

  szkoda, że Polacy nigdy nie otrzymali szczodrej pomocy w potrzebie od własnego państwa więc wyjechali za granicę

 25. Wolfman 01.03.2022 07:14

  Jak kto zapracuje? Uważasz, że jak przybędzie 3-4 mln w sile wieku gotowych do pracy to będą siedzieć na zasiłkach? Polskich zasiłkach, weź chłopie się opanuj. W Polsce kraju wielkości Niemiec może swobodnie żyć 80mln, ludzi , a mamy 40MLN. Japonia ma 120MLN, a ta sama powierzchnia! Więc potrzebni są po prostu dobrzy gospodarze, a tych brak. Sprawa rypnie jak zostanie 25MLN.

 26. adambiernacki 01.03.2022 08:11

  Ukraińcy i inni obcy mieli w tych urzędach już wcześniej lepiej bo to sprawdziłem i wielokrotnie o tym trąbiłem bo mi kobita z MUPu odchodząca na emeryturę pokazała na komputerze o co chodzi i jakie ma wytyczne.

  Nikt się tym bardzo nie przejął bo nie stanowimy jedności i siły tylko ogólnie słabość i strucie fizyczne i psychiczne nie mówiąc o innych przywarach. Poza tym dobrze jest posiedzieć w ciepełku i pomarudzić przy piwerku bo nie jest tak źle jak jest piwerko. Przecież wyzwoliciel przyjedzie na białym koniu i wszystko za nas zrobi włącznie ze sprzątaniem naszej chałupy.

  Niektórzy żonglują tu ludźmi i narodami jako liczbami a co to obliczanie opłacalności zniewolenia? Zarządzać to się powinniśmy sami albo z własnego grona wybrać przedstawicieli naszego narodu dbających o interesy tegoż i przypilnować by dbali. No nie da się tego zrobić jeśli się nas nie boją. Obecnie odbywa się hodowanie ludzi przez ponadnarodowe mafie. Przesiedlenia, wyludnienia obliczanie wydajności i eksterminacja selektywna. Handel niewolnikami. Komu się ma to status quo opłacać? Wolnym ludziom z pewnością nie.

  Problem jest tylko jeden: brak realnej walki radykalnej a więc skutecznej.

  Trzeba pomagać naszym sąsiadom i nie wspominać banderyzmu w takiej chwili bo to poniżej pasa ale zjazd wszego ludu w tym wrogich wojsk nie może przynieść absolutnie niczego dobrego finalnie. No zwyczajnie nie ma takiej możliwości w kontekście całości.

  Moim zdaniem to jest coś mrożącego krew w żyłach a nie teatr wojenny: https://wolnemedia.net/who-planuje-nowy-traktat-pandemiczny-na-2024-r/

  Ps.: Czy nikogo nie dziwi słabość wojsk Putana? Rosja ma samoloty antygrawitacyjne, roboty bojowe, pancerze nieprzebijane i niewidzialne człogi czy tam inne bajery oraz specnazy i inne zarazy. Tymczasem zdezelowanymi czołgami zatankowanymi do połowy zwiezieni zostali przypadkowi ludzi z łapanki ulicznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.