Szef agencji pracy przyznaje, że imigracja hamuje wzrost płac

Opublikowano: 11.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1236

Prezes agencji pracy Personnel Service, Krzysztof Inglot, przyznał w rozmowie z portalem Bankier.pl, że masowy napływ imigrantów z Ukrainy wpływa negatywnie na wzrost wynagrodzeń. Jego zdaniem to jednak dobra wiadomość dla firm, bo pensje w Polsce rosną obecnie w tempie dwucyfrowym i „większej presji na wynagrodzenia nasi pracodawcy mogliby nie znieść”.

W swoim najnowszym „Barometrze Polskiego Rynku Pracy” wspomniana firma publikuje wyniki badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców i pracowników. Wynika z nich, ze z masowej imigracji zadowoleni są przede wszystkim właściciele podmiotów gospodarczych.

Dokładnie 78 proc. z nich ma pozytywne lub neutralny stosunek do obcokrajowców przebywających na terenie naszego kraju. Zarazem w ciągu ostatniego roku z 5 do 17 proc. wzrósł odsetek przedsiębiorców niedostrzegających w Ukraińcach żadnych pozytywnych cech.

Dla 41 proc. pracowników imigranci zza wschodniej granicy są czynnikiem hamującym wzrost wynagrodzeń. Przeciwnego zdania było z kolei 32 proc. ankietowanych.

Szef Personnel Service otwarcie przyznaje, że Ukraińcy rzeczywiście przyczyniają się do utrzymywania niższych pensji w Polsce. Jak zaznacza Inglot, „pamiętajmy jednak, że większej presji na wynagrodzenia nasi pracodawcy mogliby nie znieść. Pensja minimalna i tak od jakiegoś czasu gwałtownie rośnie, a wzrosty wynagrodzeń są dwucyfrowe”.

Na podstawie: Bankier.pl, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. galacticjoel 11.04.2024 18:02

  Zgrupowanie wojsk ukraińskich

  https://www.youtube.com/watch?v=Ch_un2w1RRs

 2. rozrabiaka 11.04.2024 18:07

  @galacticjoel – haha

 3. rozrabiaka 11.04.2024 18:33

  “Dokładnie 78 proc. z nich ma pozytywne lub neutralny stosunek do obcokrajowców przebywających na terenie naszego kraju.” Ale dokładność! To ile wynosi odsetek pozytywny, bo jest tak dokładnie, że nie wiadomo?

 4. Katarzyna TG 11.04.2024 22:10

  Drodzy przedsiębiorcy – to nic że pasożyty z Wiejskiej chcą was wykończyć; i tak na nich głosujecie a jakby jeszcze trochę haracz dla mafii wzrósł to przecież można sprowadzić więcej taniej siły roboczej z Bangladeszu i Pakistanu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.