IKEA w Szwecji poszukuje tylko zagranicznych pracowników

Opublikowano: 14.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1457

IKEA w szwedzkim mieście Karlstad poszukuje pracowników sezonowych tylko poza granicami kraju. Miejscowy urząd pracy nie dostrzega w tej sprawie znamion dyskryminacji szwedzkich obywateli, bo gigant branży meblarskiej poszukuje obcokrajowców w celu zwiększenia różnorodności wśród zatrudnionych.

Portal „Samnytt” opisał historię Anny, bezrobotnej kobiety z Karlstad. Miała ona szukać pracy w całej Szwecji, aż w jej ręce wpadła oferta wakacyjnego zatrudnienia w sieci IKEA. Szybko okazało się, że nie może ubiegać się o stanowisko, ponieważ nie jest pracownikiem z zagranicy.

Firma produkująca i sprzedająca meble współpracuje z lokalnym samorządem oraz Szwedzkimi Publicznymi Służbami Zatrudnienia. Dziennikarze „Samnyttu” skontaktowali się więc z miejscowym urzędem pracy, który przyznał, że IKEA chce zatrudnić tylko imigrantów w ramach różnorodności wśród pracowników.

Przedstawicielka Szwedzkich Publicznych Służb Zatrudnienia nie widzi w tym jednak przykładu dyskryminacji Szwedów. Dodatkowo przerwała ona rozmowę z portalem, gdy jego redaktorzy spytali się, czy przyjęłaby ogłoszenie od firmy chcącej zatrudnić jedynie pracowników z niebieskimi oczami i blond włosami.

Zdjęcie: mastrminda (CC0)
Na podstawie: Samnytt.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 14.03.2024 22:28

    Skoro Szwecja szykuje się do podboju w stylu potopu szwedzkiego II – to kto będzie pracował, skoro aryjczycy będą jechali na ubój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.