Uczeni odkryli przyczynę występowania raka piersi u kobiet

Opublikowano: 24.10.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 313

Dzięki grupie genetyków z Uniwersytetu w Los Angeles, przyszła medycyna będzie w stanie spowolnić proces starzenia się narządów ludzkich, tkanek bądź samych komórek. Wszystko za sprawą odkrycia nowego, wewnętrznego zegara w ludzkim DNA, który mierzy wiek biologiczny komórek nowotworowych lub narządów.

Zespół uczonych przeprowadził analizy około 8 tysięcy próbek, zawierających 51 różnych komórek i tkanek zarówno zdrowych jak i nowotworowych. W trakcie badania używano procesu metylacji, który chemicznie modyfikuje DNA i powoduje zmiany w czasie. Obserwując zachodzące zmiany naukowcy byli w stanie zidentyfikować 353 markery DNA z 51 rodzajów komórek, które zmieniają się wraz z wiekiem.

Wewnętrzny zegar biologiczny pokazuje iż różne części naszego ciała starzeją się szybciej lub wolniej a badanie wykazało, że sam zegar został wyzerowany gdy komórki oderwały się i przeprogramowały do stanu komórek macierzystych. Uczeni odkryli, że tkanka piersi u kobiet starzeje się szybciej od pozostałych, co wyjaśnia dlaczego rak piersi jest tak bardzo powszechny u kobiet.

Tak zwany epigenetyczny zegar wykazał iż wiek biologiczny chorych tkanek w organiźmie jest znacznie większy od tych zdrowych. Nowotworowa tkanka piersiowa jest starsza średnio o 36 lat od pozostałych tkanek. Chociaż są to dopiero wczesne fazy badania a uczeni przyznają, że nie wiedzą jeszcze jak ten zegar dokładnie działa, dzięki temu w przyszłości będzie można zapobiec starzeniu się tkanek i komórek.

Źródło: Zmiany Na Ziemi

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. RayX 24.10.2013 14:52

  Czyli ta cala chemia wokol nas jest malo wazna w zwiazku z przyczynami powstawania raka. Jedynie geny sa odpowiedzialne…. Jestem ciekaw kto daje granty na te badania…

 2. boni777 24.10.2013 17:04

  Naukowcy, naukowcy, kiedy raz powiedzą to z pewnością jest prawdą. Pieprzenie trzy po trzy, rzygać się chce jak to czytam. wolę raczej być bliżej natury i daleko od naukowców.

 3. kornwalia 24.10.2013 22:50

  no jasne, ach te geny…
  wyeliminować gluten i cukier, ograniczyć mleko, dbać o utrzymanie równowagi kwasowo – zasadowej zacząć jeść warzywa, owoce i kasze a zobaczycie jakie może być zdrowe społeczeństwo, tylko ostrzegam lekarze i “pharmaceuci” będą bezrobotni 🙂

 4. kornwalia 24.10.2013 22:52

  i unikać chemii oczywiście 🙂

 5. Komzar 25.10.2013 08:10

  @kornwalia, po co se tak życie komplikować. 🙂 Skoro geny są problemem to wywalić te geny i już :). Z ostatnich badań wynika, że w ten sprytny sposób pozbędziemy się właściwie wszystkich chorób.
  Resztę chorób można już łatwo wyleczyć uzupełniając naturalne braki w organizmie antybiotyków. Bo to naukowcy udowodnili już dziesiątki lat temu, że chorujemy z powodu braku leków w naszym krwiobiegu dlatego musimy je uzupełniać.

 6. Samozwanczy Poeta 25.10.2013 19:56

  @kornwalia, dodałbym jeszcze uszczelnienie jelit i oczyszczenie organizmu z nagromadzonych przez ten czas “starego życia” toksyn (co się łączy z “chorowaniem”) i wtedy dopiero można się cieszyć pełnią zdrowia ; )

 7. kozik 25.10.2013 23:21

  Uważam, że przyczyną epidemii nowotworów (czy chorób cywilizacyjnych) jest upadek wiary – nieograniczonej do konkretnej religii. Dlaczego?
  1.Silna wiara w skuteczne uzdrowienie ma moc uzdrawiania. Skuteczna modlitwa jest połączona z wglądem w siebie, chwilą aktywnego odpoczynku dla umysłu, a tego w świecie zachodnim brakuje.

  2.Wierząc w coś więcej, niż tylko w świat fizyczny, wyznając wartości przekazane np. w Hunie, czy w nauce Jezusa, dbam o środowisko wokół mnie. Bliźniego swego szanuję jak siebie samego. Zapewniam przez to minimalizację zawartości rakotwórczych (szkodliwych) substancji w biotopie.

  Sokrates twierdził, że zdrowe pożywienie jest lekarstwem-czemu nie pamiętamy o tym?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.