„Twitter” będzie publikował żądania cenzury

Opublikowano: 07.06.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1452

Elon Musk ogłosił, że „Twitter” publikować będzie rządowe żądania cenzury, w tym wezwania do usuwania tweetów lub blokowania kont na podstawie doniesień o domniemanej dezinformacji, poinformował niemiecki dziennik „Exxpress” w niedzielę, 4 czerwca.

Chociaż nie wprost, posunięcie to wydaje się być bezpośrednią odpowiedzią na rosnący apetyt Brukseli na regulowanie treści online, w szczególności poprzez skłonienie większości gigantów mediów społecznościowych do podpisania Kodeksu postępowania w zakresie dezinformacji — zestawu dobrowolnych zobowiązań do działań UE w zakresie zwalczania dezinformacji

Dodał również, że wszystkie inne duże firmy z branży mediów społecznościowych, w tym „Facebook”, „YouTube” i „Instagram”, które współpracują z ramami regulacyjnymi UE na mocy Kodeksu postępowania, stale angażują się w cenzurę w imieniu rządów. „O ile mi wiadomo, [»Twitter«] stosuje najmniejszą cenzurę” – dodał.

Ostatnie posunięcie Muska jest również sposobem na zapewnienie opinii publicznej o zaangażowaniu „Twittera” w wolność słowa poprzez indywidualne publikowanie wszystkich próśb, określając, czy firma zastosowała się do nich i z jakiego powodu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 07.06.2023 19:14

    powinien jeszcze podawać cenzorów z imienia i nazwiska

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.