To już koniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?

Opublikowano: 01.08.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2463

Ze względu na starzejący się sprzęt korzystanie z rosyjskiego segmentu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po 2024 roku stwarza dodatkowe ryzyko, poinformował Roskosmos.

Jak podano na stronie internetowej korporacji państwowej, zakończenie działalności MSK ma nastąpić do 2028 roku. Jednocześnie wiadomo o porozumieniach krajów partnerskich w sprawie użytkowania stacji do 2024 roku włącznie.

Aby zapobiec przerwaniu ciągłego rozwoju infrastruktury kosmicznej bliskiej Ziemi, zaproponowano utworzenie krajowego kosmicznego kompleksu załogowego na niskiej orbicie okołoziemskiej – Rosyjskiej Stacji Obsługi Orbitalnej (RSOO) – czytamy w oświadczeniu po posiedzeniu prezydium Rady Naukowo-Technicznej.

Rada Naukowo-Techniczna zaleciła państwowej korporacji rozpoczęcie badań technicznych nad projektem Rosyjskiej Stacji Obsługi Orbitalnej i włączenie opracowania wstępnego projektu do obecnego federalnego programu kosmicznego FKP-2025.

Dla utworzenia nowej rosyjskiej stacji Roskosmos zlecił przedsiębiorstwom przemysłu rakietowego i kosmicznego utrzymanie bezpieczeństwa rosyjskiego segmentu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także opracowanie uzgodnionego scenariusza zakończenia jej eksploatacji z partnerami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.