Lewica proponuje domniemanie winy w sprawach o gwałt

Opublikowano: 28.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2002

Lewica proponuje brak domniemania niewinności w sprawach o gwałt. Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji wytknęła to Katarzynie Kotuli podczas programu „Gość wydarzeń” w Polsacie. Przedstawicielka Lewicy nie potrafiła obronić swojego stanowiska.

Prowadzący debatę red. Bogdan Rymanowski pytał, co „kobiety będą miały”, głosując na Lewicę lub Konfederację.

Kotula mówiła o „prawach kobiet”, Zajączkowska-Hernik zaś, że program Konfederacji skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, a kobiety są w stanie sobie poradzić, czego przykładów w codziennym życiu obserwujemy mnóstwo.

Posłanka Lewicy upierała się, że Polkom potrzebna jest „zmiana definicji gwałtu”, bo „grozi im niebezpieczeństwo ze strony polskich mężczyzn”, a Konfederaci są „hipokrytami”, bo – zdaniem Kotuli – mówią jedynie o zagrożeniu ze strony imigrantów. Była to aluzja do wcześniejszej uwagi Zajączkowskiej-Hernik, że PiS masowo wpuszcza imigrantów, przez co kobiety czują się coraz mniej bezpiecznie, bo imigranci dopuszczają się gwałtów chociażby w taksówkach – przewozach na aplikację. Rynek ten w głównej mierze, szczególnie w stolicy, opanowali właśnie obcokrajowcy.

Przedstawicielka Konfederacji, która startuje z okręgu radomskiego, odpowiedziała, że jeżeli ona jest hipokrytką, to w Lewicy najwyraźniej „bardzo nienawidzą mężczyzn”. „Prawo, które wy chcecie wprowadzić, doprowadzi do tego, że każdy facet oskarżony przez kobietę o gwałt, będzie musiał dowodzić swojej niewinności. To nie kobieta będzie musiała udowodnić mu, że została przez niego zgwałcona, tylko każdy facet z marszu będzie oskarżony o gwałt i nie będzie domniemania niewinności. To jest dyskryminacja facetów. Po prostu nienawidzicie facetów” – mówiła Zajączkowska-Hernik.

Kotula dalej twierdziła, że należy definicję gwałtu zmienić, a Zajączowska-Hernik podkreślała, że nie wolno likwidować domniemania niewinności. Przedstawicielka Konfederacji zdała Kotuli pytanie, co zrobi w sytuacji, gdy jej mąż, po zmianie prawa zgodnie z życzeniem Lewicy, zostanie oskarżony o gwałt. Nie uzyskawszy konkretnej odpowiedzi pytanie powtórzyła. „Już pani odpowiedziałam na to pytanie” – twierdziła Kotula. „Nie odpowiedziała pani” – zauważyła Zajączkowska-Hernik. „Nie będę z panią polemizować – takim argumentem” – zakończyła wątek przedstawicielka Lewicy.

Domniemanie niewinności jest jedną z podstawowych zasad prawa karnego, która oznacza, że osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa jest uważana za niewinną, dopóki jej wina nie zostanie udowodniona w sposób przewidziany prawem. Bez domniemania niewinności nie można mówić o sprawiedliwym i uczciwym procesie karnym. Zasada ta wymusza rzetelne i obiektywne przedstawienie dowodów oskarżonemu, a nie opieranie się na domysłach, plotkach lub uprzedzeniach.

Lewica chce z tym skończyć w przypadku oskarżenia o gwałt. Jasno zapowiedziała to poseł Anna Maria Żukowska podczas debaty w „Super Expressie”. Według wizji Lewicy samo oskarżenie o gwałt wystarczy i nie trzeba będzie przedstawiać żadnych dowodów.

Autorstwo: KM
Na podstawie i wideo: Polsat
Źródło: Nczas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Katana 28.09.2023 13:36

  Lewica jak zawsze Oknem Overtona dla wszelkiego plugastwa ze zgniłego Zachodu.
  Ekh… Tfuuu!

 2. replikant3d 28.09.2023 17:08

  Odbiło babie kompletnie. To właśnie chora odmiana feminizmu. Facet na być nikim, być tylko ,,mobilnym bankomatem,, i w zębach przynosić kasę, i gnić w więzieniu za ,,kaprys,, baby…

 3. las 28.09.2023 18:03

  Tutaj chodzi wyłącznie o realizację kawałka planu obniżenia przyrostu (depopulacji) białej rasy. Mężczyźni będą unikali dalej zbliżania się do kobiet (zostanie darmowe super jakości porno zupełnie za darmo i prostytutki). Wszystko poza tym to będzie sport ekstremalny. I tak jak pisze to tylko kawałek tego genialnego planu. Migranci będą się nadal rozmnażali na wysokim poziomie. Takie prawo nie jest kierowane dla ich kobiet (nie skorzystają z niego że względu na srodowisko). W ultra lewicowej Hiszpanii już jest takie prawo odnośnie znęcania się (także slownego) i domniemanie winy właśnie mężczyzny zawsze. To jest kosmos. Oczywiście urodzeń brak tam w miastach. Czy nie genialny plan?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.