Szyickie małżeństwa w Szwecji „dla przyjemności”

Opublikowano: 12.05.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1423

Szwedzka telewizja publiczna ujawnia udzielane przez szyickich imamów w Szwecji małżeństwa tymczasowe, które inni nazywają formą religijnie usankcjonowanej prostytucji.

Magazyn śledczy „Uppdrag” (Misja) telewizji publicznej ujawnił, że szyiccy imamowie udzielają tymczasowych ślubów mężczyznom i kupionym przez nich kobietom, w celu odbycia seksu, który byłby zgodny z zasadami islamu i dopuszczalny (halal – przyp. red.). Policja uważa ten proceder za handel ludźmi i stręczycielstwo.

Tak zwane „małżeństwa dla przyjemności” za opłatą może trwać miesiąc, tydzień lub tylko godzinę i kończy się z czasem, na który zostało zawarte. Zwyczaj ten jest praktykowany w społeczności szyickich muzułmanów i według niektórych duchowych przywódców wspierany przez Koran. „Dla innych to prostytucja pod płaszczykiem religii” – piszą szwedzcy reporterzy, którzy skontaktowali się zarówno z kobietami, które były w takim „związku” i imamami, którzy udzielają takich ślubów.

Jedna z kobiet powiedziała dziennikarzom, że imam nadużywa swojej władzy, wykorzystuje podatne na zranienie kobiety i działa jak alfons. Informacje nie wyszłyby na jaw, gdyby nie praca zespołu pod przykryciem, z ukrytą kamerą i kontaktowanie się z 40 szyickimi grupami religijnymi oraz 26 wiernymi.

Ważny był też scenariusz znany z realnego życia. Arabskojęzyczna dziennikarka skontaktowała się z 14 duchowymi liderami i udawała, że jest w trudnej sytuacji finansowej, nie chce tego robić, ale nie ma innego wyjścia. Z kolei dziennikarz rozmawiał z 12 przedstawicielami wspólnot, twierdząc, że jego żona jest ciągle w ojczyźnie na Bliskim Wschodzie i chce ożenić się na krótko, do czasu aż ona nie dostanie się do Szwecji.

Łącznie 15 z szyickich przedstawicieli wspólnot zgodziło się pomóc w przeprowadzeniu „małżeństwa dla przyjemności” dla obydwu „petentów”. Ze skontaktowanych osób 7 powiedziało, że zna zwyczaj, ale nie chce lub nie może pomóc. Tylko czterech jasno wyraziło się w przypadku rozmowy z kobietą, że jest to zupełnie niedopuszczalne, jeden nazwał to prostytucją. I policja postrzega te działania jako potencjalnie przestępcze zarówno po stronie mężczyzny płacącego za seks jak i imama, który udziela takiego ślubu.

Dziennikarze sprawdzili też pobieżnie sytuację w innych krajach. Kobieta otrzymała oferty od duchowych liderów szyitów w takich miastach, jak Lipsk w Niemczech, Haga w Holandii czy Oslo, Kopenhaga lub Londyn.

Przewodniczący Islamskich Społeczności Szyitów w Szwecji Haider Ibrahim zamierza potraktować sprawę poważnie. Uważa, że winni nie mogą pozostać w społeczności. Chce porozmawiać ze szwedzką Agencją Wspierania Religijnych Wspólnot SST w sprawie grantów przyznanych szyickim społecznościom. Chciałby, żeby SST zamroziła środki, dopóki nie ustalą jak rozwiązać sytuację. Na razie zawiesił członkostwo wszystkim stowarzyszeniom, które udzielały tego typu małżeństw.

Na podstawie: Svtplay.se
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.