Izraelczycy wzywają do zjednoczenia świata przeciw terroryzmowi

Opublikowano: 28.03.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2005

Jak nietrudno było się domyśleć islamski zamach terrorystyczny pod Moskwą z 22 marca bieżącego roku stanie się wydarzeniem, które na swoją korzyść „spieniężyć” starać się będzie pewien bliskowschodni kraj. Mowa rzecz jasna o Izraelu, który za pośrednictwem swojego ośrodka strategicznego „Jerusalem Strategic Tribune” wezwał do jedności świata wobec zagrożenia terrorystycznego.

„Jerusalem Strategic Tribune” to witryna, która publikuje opinie w kwestiach strategicznych i międzynarodowych specjalistów w tym zakresie wywodzących się z dwóch krajów: Izraela i Stanów Zjednoczonych. Redaktorem naczelnym JST jest były funkcjonariusz izraelskiego wywiadu wojskowego z ponad dwudziestoletnim stażem – płk dr Eran Lerman. Lerman był także w przeszłości zastępcą dyrektora ds. zagranicznych i międzynarodowych w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa w gabinecie premiera państwa syjonistycznego.

Autorem tekstu w „Jerusalem Strategic Tribune”, który nawołuje do zjednoczenia świata przeciwko zagrożeniu terrorystycznemu jest Ahmed Charai, członek zarządu m.in. Rady Atlantyckiej (Atlantic Council) oraz Jerozolimskiego Instytutu Strategii i Bezpieczeństwa. Charai znany jest z lobbowania na rzecz osłabiania Islamskiej Republiki Iranu kolejnymi transzami sankcji. Ostatnio uczynił to w swoim tekście z 15 marca 2024 roku, w którym wezwał, w obliczu osłabienia woli wśród krajów zachodu do nakładania na Iran kolejnych ograniczeń, do niewysyłania Iranowi technologii wojskowej przez kraje zachodniej i północnej Europy, gdyż jest to sprzeczne z „duchem sojuszu północnoatlantyckiego”. W tym samym tekście pt. „Iran potrzebuje nowej transzy sankcji” wezwał także Stany Zjednoczone do zmobilizowania potencjalnych grup niezadowolenia w samym Iranie, aby zorganizowały one kolorową rewolucję w stylu tej na Ukrainie w 2014 czy też na Białorusi w 2020 roku. „Zwolennicy polityki zmiany reżimu na Bliskim Wschodzie sami są narażeni na zmianę reżimu” – stwierdza Charai. Na koniec swojego artykułu zaznacza, że Stany Zjednoczone powinny zainterweniować w Iranie, dopóki nie dojdzie do bliżej nieokreślonej tragedii.

W swoim tekście z 25 marca 2024 roku dotyczącym zamachu z Krasnogorska Charai z kolei stwierdza, że Państwo Islamskie zmartwychwstało i posiłkując się raportem amerykańskiej społeczności tajnych służb z 5 lutego roku bieżącego, stwierdza, że ISIS Prowincji Chorasan zaatakuje wkrótce cele amerykańskie oraz zachodnie poza swoim nominalnym obszarem działania, czyli Afganistanem. Podpiera się także raportem służb hiszpańskich, które jednoznacznie stwierdzają, że to terroryzm dżihadystyczny pozostanie głównym zagrożeniem dla zachodniego porządku ustalonego po II wojnie światowej. Kolejne ataki według członka zarządu Rady Atlantyckiej będą się powtarzać i będą coraz bardziej śmiercionośne.

Aby stawić czoła zagrożeniom terrorystycznym świat, według Charaia, musi się zjednoczyć w walce z tym zjawiskiem, czyniąc walkę z terrorem „wspólnym globalnym wyzwaniem”, które połączy narody w Eurazji, Afryce i Karaibach poprzez nawiązanie nowej współpracy na płaszczyźnie wywiadowczej, technologicznej i antyterrorystycznej.

Autorstwo: Terminator 2019
Zdjęcie: Пресс-служба Губернатора Московской области (CC BY 4.0)
Na podstawie: NationalInterest.org, JSTribune.com
Źródło: WolneMedianet


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 28.03.2024 12:43

    Gdyby nie Usraelskie interwencje na Bliskim Wschodzie w interesie globalnych pasożytdów, to mielibyśmy względny spokój.

  2. najzwyklejszy 28.03.2024 15:14

    Terroryzm żydowski ma się dobrze od wieków, czyli żydzi to ludobójcy i terroryści co widać dziś jak na dłoni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.