Milei oferuje wsparcie dla Izraela przeciwko Iranowi

Opublikowano: 18.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

W „kryzysowym posiedzeniu rządu” argentyńskiego uczestniczył ambasador państwa żydowskiego.

Prezydent Argentyny Javier Milei przerwał swoją wizytę w USA 13 kwietnia, wrócił do Buenos Aires i natychmiast spotkał się z izraelskim ambasadorem Eyalem Selą rano 14 kwietnia, aby zaoferować swoje niezachwiane wsparcie dla Izraela, który co tylko ucierpiał w wyniku ataku irańskich dronów. Posunięcie Mileia zszokowało „instytucje argentyńskiej polityki zagranicznej, a także sektory patriotyczne”, pisze EIRN.

W Stanach Zjednoczonych Milei zdążył jedynie odebrać nagrodę „Międzynarodowego Ambasadora Światła” w Miami od lokalnej grupy Żydów Lubawiczerów – religii jego głównych duchowych doradców, którzy podobno skłaniają go do przejścia na judaizm – a następnie spotkać się w Houston w Teksasie z Elonem Muskiem (który ogłosił się fanem jego przemówienia w Davos w styczniu ubiegłego roku), zanim wsiadł do samolotu lecącego do domu, aby ogłosić tam, że Argentyna sprzymierza się z Izraelem w jego wojnie przeciwko światu islamskiemu.

Wczoraj na pierwszej stronie argentyńskiego dziennika „Página 12” ukazało się zdjęcie Mileia ubranego w mundur wojskowy (który nosił podczas spotkania z szefem Dowództwa Południowego USA, generałem Laurą Richardson, w najbardziej wysuniętym na południe mieście Ushuaia) pod nagłówkiem „Milei se fue a la guerra”, czyli „Milei poszedł na wojnę”.

Błyskawiczny powrót do domu oraz deklaracja Mileia rozwścieczyły ponoć wielu zawodowych urzędników argentyńskiego MSZ. Po prywatnym spotkaniu z Selą w pałacu prezydenckim i opublikowaniu zdjęcia, na którym się obejmują, Milei podjął bezprecedensowy krok, zapraszając ambasadora państwa żydowskiego do udziału w posiedzeniu nadzwyczajnego „gabinetu kryzysowego”, który powołał w celu monitorowania i reagowania na wydarzenia weekendu. Upubliczniono także zdjęcia, na których widać Selę siedzącego przy stole z Mileiem i członkami gabinetu, którzy informują ich o sytuacji.

Następnie izraelski ambasador wziął udział w „konferencji prasowej” (która została nagrana i na której nie było dziennikarzy), podczas której wyraził wdzięczność premiera Benjamina Netanjahu i prezydenta Isaaca Herzoga pod adresem prezydenta Mileia za „jego wyraźne i niezachwiane poparcie dla Izraela i za bycie po właściwej stronie historii”, donosi „Página 12”.

Na podstawie: Pagina12.com.ar
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 20.04.2024 04:14

    Tfuuuu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.