Plan prezydenta Argentyny działa lepiej, niż zakładano

Opublikowano: 07.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1662

Javier Milei to pierwszy prezydent w historii, który jest zadeklarowanym libertarianinem. Głowa państwa Argentyny w szaleńczym tempie wprowadza w swojej ojczyźnie reformy, o których marzą wolnościowcy na całym świecie. Jednak okazuje się, że jego plan nie działa tak, jak zakładano – działa dużo lepiej.

Argentyński libertarianin się nie zatrzymuje. Argentyna pod jego rządami zmienia się każdego dnia. Milei wprowadza zmiany małe i duże – w tym takie, o których przeciwnicy idei wolnościowych w Europie mówili, że są niemożliwe do wprowadzenia. Wolnościowiec ma niełatwe zadanie, bo argentyńska lewica wraz z aparatem państwowym nieustannie rzucają mu kłody pod nogi. Czasem Milei zmuszany jest do pójścia na kompromis, ale ostatecznie i tak popycha Argentynę dalej w stronę liberalnych przemian, niż ktokolwiek przed nim.

Julie Kozack z Międzynarodowego Funduszu Walutowwego (MFW) przyznała na konferencji prasowej w Waszyngtonie, że reformy wprowadzane przez prezydenta Javiera Milei’ego działają lepiej, niż się spodziewano. Prędkość odbudowy rezerw Banku Centralnego oraz zbijania inflacji jest znacznie większa od przewidzianej, a wszystko wskaźniki wciąż się poprawiają. Kozack wprost mówi, że to, czego udało się dokonać do tej pory, jest „imponujące”. Jednocześnie zauważa ona, że aby zmiany były stabilne, Milei musi przekonać do nich większość społeczeństwa. „Nadal ważne jest pragmatyczna praca nad generowanie wsparcia społecznego i politycznego, aby zapewnić trwałość i skuteczność reform” – powiedziała ekspertka.

Innymi słowy, widać jak na dłoni, że wolnościowy program prezydenta działa, ale musi on przekonać społeczeństwo, że zaraz odczuje tego skutki, bo inaczej kolejna władza może wrócić do socjalistycznej polityki i wszystko zaprzepaścić.

W styczniu i lutym po raz pierwszy od ponad dekady w Argentynie nastąpiła nadwyżka fiskalna. MFW jest pod ogromnym wrażeniem ekspresowej naprawy finansów, którą przeprowadza Milei i wyraża chęć wsparcia prezydenta Argentyny w tym dziele.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Scrivi alla Presidenza della Repubblica
Na podstawie: Emol.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.