Szczyt Cyfrowy ONZ przerwany

Opublikowano: 07.12.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1889

Jeden z paneli dyskusyjnych podczas Szczytu Cyfrowego w Katowicach został przerwany przez grupę aktywistyczną, która wdarła się na scenę, żądając opodatkowania gigantów cyfrowych i zaprzestania inwigilacji.

Główny panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli między innymi firm Google, Facebook, Zoom i IAB, przedstawicieli Rady Dialogu Z Młodym Pokoleniem oraz reprezentacji grup w Parlamencie Europejskim, dotyczył roli platform cyfrowych w życiu społecznym. Wśród protestujących znaleźli się członkowie Polskiej Partii Socjalistycznej, Konfederacji Pracy, ruchów klimatycznych, anarchistycznych, feministycznych i socjalistycznych.

Grupa, która pojawiła się na scenie, domagała się:

– przyznania pełnych praw pracowniczych dla pracowników platformowych,

– zdelegalizowania „surveillance ads”, czyli reklam, które śledzą aktywność użytkowników i użytkowniczek Internetu,

– przełamania monopolu korporacji i uwspólnienia systemu zarządzania platformami,

– opodatkowania działalności korporacji GAFAM (Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft)

Aktywiści i aktywistki zakłócili wystąpienie Josha Kallmera, przedstawiciela platformy Zoom. W sali na scenach pojawiły się osoby trzymające banery z hasłami: „Ban surveillance advertising” i „Protect data workers/users”. Podczas przemówień rozdawano ulotki.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 07.12.2021 13:04

    brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.