Świadkowie Jehowy znów przegrali w rosyjskim sądzie

Opublikowano: 04.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 381

Sąd w Petersburgu uznał przejęcie nieruchomości „Świadków Jehowy” za prawomocne.

Sąd w Petersburgu w czwartek utrzymał wyrok w sprawie przejęcia na rzecz państwa kompleksu budynków centrum zakazanej w Rosji organizacji „Świadkowie Jehowy”, należących do zarejestrowanej w USA firmy „Towarzystwo Wieży Strażniczej, Biblii i Traktatów Pensylwanii”, informuje służba prasowa Sądów Miejskich w Petersburgu.

Wcześniej informowano, że Sąd Rejonowy w Petersburgu 7 grudnia 2017 roku zaspokoił powództwo prokuratora w sprawie uznania transakcji darowizn amerykańskiej organizacji 16 nieruchomości na terenie byłego obozu pionierskiego w miejscowości Sołniecznoje o łącznej wartości katastralnej ponad 880 milionów rubli za nieważną. Obiekty należały do likwidowanej na dany moment organizacji religijnej „Centrum Administracyjne Świadków Jehowy w Rosji”.

„Kolegium Apelacyjne Sądu Miejskiego odrzuciło apelację” — czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu prokuratora czytamy, że transakcje przekazania nieruchomości amerykańskiej firmie są rzekome, ponieważ rosyjska organizacja „Świadków Jehowy” nadal używała nieruchomości i ponosiła ciężar ich utrzymania.

Według służby prasowej sądu organizacja „Świadkowie Jehowy” w swojej skardze mówi o braku dowodów na okoliczność, aby transakcje nie miały na celu wywołania skutków prawnych, aby przekazanie od ofiarodawcy do obdarowanego nieruchomości nie miało miejsca, aby centrum administracyjne zachowało pełną kontrolę nad własnością. Ponadto organizacja uważa, że sąd niezgodnie z prawem zastosował sankcje przewidziane w ustawie o przeciwdziałaniu ekstremizmowi, powołuje się między innymi na naruszenie Konwencji oraz ochronę praw człowieka i podstawowych wolności.

Służba prasowa informuje również, że na posiedzeniu w czwartek przedstawiciel „Świadków Jehowy” za pośrednictwem tłumacza powiedział kolegium, że konieczne jest „rozpatrzenie sprawy bez względu na procesy polityczne zachodzące między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi, wyjaśniając, że wszystko jest wolą Bożą”. Przedstawiciele organizacji powiedzieli w sądzie, że „działalność i intencje organizacji w pełni odpowiadały i odpowiadają prawom bożym” — dodaje służba prasowa.

Decyzją Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z 20 kwietnia działalność organizacji „Centrum Administracyjne Świadków Jehowy w Rosji” i lokalnych organizacji religijnych, które są częścią jej struktury, została przerwana. W swojej decyzji Sąd Najwyższy stwierdził, że własność organizacji podlega przekształceniu we własność Federacji Rosyjskiej.

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej wcześniej uznał za legalną likwidację organizacji „Centrum Administracyjne Świadków Jehowy w Rosji”, uznając jej działalność za ekstremistyczną. Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji wpisało „Świadków Jehowy” na listę organizacji likwidowanych za ekstremizm.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

Byłoby o wiele lepiej gdyby tak samo zrobiono w Polsce z organizacją rzymskokatolicką.