Skuteczny duet

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1111

Vovan i Lexus znani są pod legendą komediantów, którzy przedstawiając się za powszechnie znane w polityce osobistości prowadzą w poufałym tonie rozmowy skutecznie kompromitujące obiekt ich komediowej obróbki.

https://www.youtube.com/watch?v=6xnFebPVzVI

Nikt szanujący swój urząd i samego siebie nie dałby się wykorzystać do upublicznionej kompromitacji zachowując zasadę ograniczonego zaufania dla nieznanych dzwoniących. Tym bardziej nie zaniedbałby środków ostrożności, gdyby już raz dał z siebie zrobić pośmiewisko całego świata czemu sprzyja internet. Wielu z nas blokuje natrętne numery akwizytorów, którzy po kilka razy dziennie zapewniają, że mają dla nas darmową nagrodę, byle tylko uzyskać nasze dane. Rozsądek podpowiada, by nie mając sztabu ludzi w kancelarii, doradców, służb ochroniarskich nie brać udziału w cudzym kabarecie.

Za internetowym duetem stoją panowie Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow. Ich działalność może bawi, ale zastanawia skutecznością i doborem celów. Jako kabareciarz, Vovan w roku 2011 przeprowadził rozmowę telefoniczną z przewodniczącym rosyjskiej komisji wyborczej komunikując, że prezydent Dmitrij Miedwiediew zamierza go zwolnić. Ministra sportu nakłonił do publicznych przeprosin za złe zachowanie sportowców będących pod wpływem alkoholu.

Od 2014 pojawił się w duecie z Lexusem i od razu skompromitowali prezydenta Mołdawii Nicolae Timofi kryjąc się za znaną postacią Michaiła Saakaszwilego. W rozmowie z amerykańskim generałem Kevinem Mac Neely udawali pracownika ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy Arsenija Awakowa omawiając kwestię amerykańskiej pomocy militarnej dla Ukrainy w toczącej się wojnie. W 2015 roku, podając się za prezydenta Władimira Putina, Vovan odbył rozmowę z Eltonem Johnem. Lexus grał rolę jego tłumacza. Jako, że dialog dotyczył prawodawstwa dla „wesołków”, przejęty brytyjski gwiazdor publicznie pogratulował prezydentowi na „Instagramie” zajęcia się tematem. Sprostowania dokonał niezwłocznie Dmitrij Pieskov przecząc, by rozmowa z faktycznym prezydentem w ogóle miała miejsce.

Galerię wyróżnionych zainteresowaniem politycznego kabaretu powiększyli jeszcze: Michaił Gorbaczow, John Mac Cain, Walerija Nowodworskaja, Władimir Miedinski, Witalij Kliczko, Natalia Pokłonska.

W lutym 2016 roku bawili się rozmową z prezydentem Turcji T. Erdoganem przedstawiając się jako Petro Poroszenko i Aleksiej Jaceniuk. W tymże roku poprowadzili program telewizyjny „Zwonok” („Telefon”) w oficjalnym kanale NTV. Wielokrotnie podając się za Gretę Thunberg cieszyli widownię naiwnością swoich odbiorców dbających, by ich nazwiska były na pierwszych stronach gazet. Plejada jest ogromna, bo wyścig wśród chorych na to, by o nich mówiono głośno i jak najczęściej tępi powagę zajmowanego stanowiska. Wiedzą o tym przebiegli komedianci i każdorazowo scenariusz daje pożądany skutek.

W 2022 roku, gdy już Rosja rozpoczęła działania militarne na Ukrainie, a znacząca rola brytyjskich służb po stronie ukraińskiej została ujawniona (spektakularnie ponawiane próby desantu na elektrownię atomową Zaporoże), Vovan i Lexus zadzwonili do brytyjskiego ministra obrony Bena Wallace’a. Rozmawiając w imieniu premiera Ukrainy – Denisa Szmychala, zaproponowali zaangażowanie własnej broni nuklearnej jako czynnika odstraszającego wobec Rosjan. Po tej rozmowie umieszczonej w internecie, brytyjskie służby zażądały zablokowania politycznych komediantów na kanale You Tube i usunięcia wszystkich należących do nich nagrań rozmów telefonicznych. W reakcji na tę decyzję dowcipnisie otworzyli kanał na „Rutube”, gdzie zamieszczają efekty polowań na ludzi próżnych, ośmieszających się zupełną niedojrzałością do zajmowania odpowiedzialnych stanowisk. Najwyraźniej mają ich za bokserskie worki treningowe, do których doszlusował rezydent pałacu w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 46/48.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: en.Wikipedia.org
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.