Sąd nie zgodził się na islamskie wychowanie dzieci

Opublikowano: 12.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 544

Szkocki muzułmanin przegrał proces, w którym domagał się, aby jego trójka dzieci została wychowana w duchu islamu.

Dzieci pozostaną pod opieką matki, która jest chrześcijanką, ale mogą być nauczane islamu przez ojca podczas jego wizyt. Matka będąc jeszcze w związku małżeńskim nie była praktykującą chrześcijanką, jednak od momentu rozstania się z mężem zabiera dzieci do kościoła oraz na niedzielne lekcje religii.

Sędzia Ian Dunbar ostrzegł przed zmuszaniem dzieci do wychowywania zgodnie z naukami islamu, ponieważ byłyby narażone na odczuwanie, jak to określił, „niepokoju”, gdy w ich szkole oficjalnie obchodzi się Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. „Dzieciom powinno się zapewnić takie warunki codziennego życia, które będą zgodne z ich najlepszym interesem. Dlatego też doszedłem do wniosku, że ten specyficzny problem, jakim jest wychowywanie dzieci zgodnie z islamem, jest sprzeczny z troską o dobro dzieci” – stwierdził sędzia.

W 2002 roku wspomniany muzułmanin przeniósł się z Egiptu do Szkocji po ślubie ze Szkotką. Małżeństwo miało trójkę dzieci: córkę i dwóch synów bliźniaków; w 2010 roku rodzice zdecydowali się na separację. Bracia bliźniacy zostali obrzezani w szóstym miesiącu życia ze względu na muzułmańskie wyznanie ojca.

Ojciec oczekiwał, że sąd w Dunfermin wyda orzeczenie, z którego będzie wynikać, iż jego potomkowie powinni być wychowywani na muzułmanów. Sędzia Dunbar powiedział jednak: „Nie mam wątpliwości, że w sytuacji kiedy oboje rodzice mają dzieci w Egipcie, mogą być one wychowywane na wyznawców islamu. Jednakże te dzieci urodziły się w Szkocji, gdzie wychowywane są przez matkę, która jest ich głównym opiekunem. Te okoliczności zadecydowały o tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla dzieci.

Tłumaczenie: KaBe
Źródło oryginalne: www.christian.org.uk
Źródło: Euroislam


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. eva 12.11.2012 20:33

    Nareszcie jakiś przytomny sędzia. Ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że poprawność polityczna wyparła w Europie zachodniej instynkt samozachowawczy.
    Nagminne są przypadki stanowienia prawa zgodnego z szariatem a sprzecznego z tradycją europejską ( vide – Niemcy, Belgia, Wielka Brytania). Nie jestem wierząca, jednak jeżeli mam wybierać pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, to wolę naszych rodzimych katabasów zwłaszcza, że chwilowo zawiesili działalność św. inkwizycji. Interesujący artykuł w języku niemieckim na temat zgody niemieckiego sądu na okaleczanie dzieci w imię religii – http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/udo-ulfkotte/irre-professor-fordert-genitalverstuemmelung-von-maedchen.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.