Rząd dał 18 milionów euro na fabrykę Mercedesa

Opublikowano: 26.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2992

Rząd Mateusza Morawieckiego przekazał dotację w wysokości blisko 18 milinów euro Mercedesowi. Niemiecki koncern motoryzacyjny między innymi za te pieniądze wybuduje swoją nową montownię w województwie dolnośląskim. Już kilka lat temu szef rządu zachwalał inwestycję znanej firmy, mówiąc wówczas o udziale naszego kraju w „czwartej rewolucji przemysłowej”.

Mercedes-Benz pod koniec ubiegłego roku ogłosił zainwestowanie blisko miliarda euro w nową fabrykę w Jaworze. Według „Dziennika Gazety Prawnej” realizacja inwestycji w województwie dolnośląskim dostanie dofinansowanie z kieszeni podatników, bo niemiecka firma otrzyma od Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu blisko 18 mln euro, czyli około 85 mln złotych.

Przedstawiciele polskiego oddziału Mercedesa w rozmowie z gazetą twierdzą, że wnioskowali o pomoc publiczną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na ich mocy będą więc musieli zainwestować część grantu we współpracę z polskimi uczelniami. Będzie to jednak tylko 15 proc. środków z całej dotacji.

W Jaworze ma powstać pierwsza fabryka Mercedesa, która będzie produkować wyłącznie samochody dostawcze o napędzie elektrycznym. Przed czterema laty Morawiecki zachwalał spodziewaną inwestycję, reklamując ją jako formę udziału naszego kraju w „czwartej rewolucji przemysłowej” i sygnał o jego atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów.

Na podstawie: Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 26.03.2023 14:37

  Pinokio zdaje sią jest funkcjonariuszem niemieckich służb być może już między innymi 😉

 2. rzbogdan 26.03.2023 17:58

  Taka nasza tradycja, nasza wszech prywatyzacja też osiągnęła sukces dzięki zachodnim doradcom i to za dulary. Fajnie się rozdaję cudze pieniądze.

 3. bboyprezes 27.03.2023 07:30

  A mały szary człowiek to musi sam o wszystko walczyć.
  Jak fabryka będzie wybudowana to będzie już czas, że wszyscy będą kupować stare dobre spalinowe zamiast bomby zegarowej z samozapalającymi się bateriami.
  W takim elektryku to jak bateria nie wytrzyma do punktu ładowania to zostanie w polu na ładnych kilka godzin, a spalinowy….dwa kanistry po 30 litrów w bagażniku i jedziemy z Polski do Hiszpanii 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.