Rozpoczęto cenzurę internetu

Opublikowano: 05.06.2016 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 981

Już niedługo kontrowersyjne tematy mieszczące się w niezdefiniowanym określeniu “mowa nienawiści” mogą zniknąć z wyników wyszukiwań na systemach Google, Microsoft, Facebook, czy Twitter. Jak podała gazeta Bloomberg firmy te zaczynają cenzurowanie wolności słowa. Ujawniono, iż Facebook i Twitter pracują z Unią Europejską nad zakazami dla komentatorów w sieci, którzy propagują “mowę nienawiści”.

“Amerykańscy giganci internetowi Facebook Inc., Twitter Inc., Google i Microsoft Corp. zobowiązali się do rozwiązania problemu mowy nienawiści w mniej niż 24 godziny w ramach wspólnego działania z Unią Europejską w celu zwalczania wykorzystywania mediów społecznościowych przez terrorystów” – czytamy w artykule. “Poza krajowymi przepisami, które kryminalizują mowę nienawiści, istnieje potrzeba zapewnienia tego typu działań wobec internautów “sprawnie lustrowanych przez pośredników internetowych oraz platformy społecznościowe, po otrzymaniu ważnego zgłoszenia w odpowiednim terminie”, firmy i Komisja Europejska stwierdziła, we wspólnym oświadczeniu we wtorek.”

Teraz to Unia Europejska, będąca niewybieralną instytucją działającą pod kontrolą Komisji Europejskiej, która absorbuje coraz więcej obszarów życia politycznego i prawnego krajów członkowskich, będzie wraz z potężnymi korporacjami informatycznymi zajmowała się cenzurą nieprzychylnych im treści. Jest to bezprecedensowy ruch w podobno wolnej i demokratycznej Europie, w której wzrasta społeczny bunt wobec centralizacji władzy w Brukseli. Program cenzurowania jest tym bardziej niebezpieczny, ponieważ nie zawiera w sobie żadnych ograniczeń co do cenzury a wiele z organizacji działających w radach cenzorskich działa w duchu polityki europejskiej wspierając dla przykładu islamską masową migrację czy programy feministyczne.

Program wdrażania cenzury został opisany rok temu przez pioniera Internetu Matta Drudge, który powiedział w październiku ubiegłego roku “Infowars”, że prawa autorskie zakazujące stronom linkowanie do newsów były już dyskutowane, i że w następnym roku rozpocznie się rządowy program cenzurowania niezależnych mediów.

Wchodzimy tym samym w początek końca wolnej sieci i zaplanowany w pełni kontrolowany system Internetu 2, chyba że nastąpi pospolite ruszenie jak przy próbach cenzurowani sieci w ramach ACTA. Nadszedł czas by zgrywać wszelkie ważne informacje z internetu ponieważ niedługo ich tam nie będzie i wrócimy z powrotem do monoinformacji podawanych przez wielkie mass media.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Wędrowny 05.06.2016 18:16

  Nienawiść to pierwotne ludzkie uczucie, przeważnie destrukcyjne ale czasami niezbędne do przeżycia…
  Postawiłem sobie Comodo i tak go testuję i jakoś chyba specjalnie nie zmula.

 2. lboo 05.06.2016 19:08

  @Wędrowny: Nie widzę w sytuacji kiedy nienawiść mogła by pomóc przeżyć. Nie muszę kogoś/czegoś nienawidzić żeby widzieć czego się to tym spodziewać i odpowiednio zareagować na niebezpieczeństwo. Co więcej nienawiść jako uczucie blokujące racjonalny osąd, najprawdopodobniej spowoduje reakcja nieadekwatną do sytuacji.
  Chociaż jest jedna sytuacja kiedy nienawiść pomaga. Współcześnie mamy przykład gdy pasożyt żeruje na organiźmie społeczeństwa zajmując pozycję zarządczą żywi się pracą normalnych obywateli. I w tym wypadku wzajemna nienawiść pomiędzy członkami społeczeństwa jest tym co pozwala pasożytom utrzymać pozycje w strukturach władzy, czyli w praktyce utrzymać się przy życiu.

  A to ze obecnie nienawiścią nazywa się krytykę, to już zupełnie inna kwestia. W końcu ciężko wprowadzić przepis zakazujący krytyki. Znacznie łatwiej krytykę nazwać nienawiścią.

 3. realista 05.06.2016 19:25

  nienawiść sugeruje właśnie postępowanie pod wpływem emocji a nie własnego osądu. samo określenie jakby deprecjonuje wartość takiego poglądu szufladkując go jako nieracjonalne uczucie.
  podły zabieg i bardzo oczywisty dla każdego myślącego.
  nie trzeba nienawidzić uchodźców, żeby oceniać negatywnie ich zalew… .. .

 4. realista 05.06.2016 20:23

  studenty przejrzały na oczęta? ;)… .. .

 5. lboo 05.06.2016 21:33

  @PolitycznaZupa: Jesteśmy tylko małą łódeczka gnaną wszechwiatrem po wszechoceanie.
  Możemy całe życie stracić na narzekanie czemu wiatr nie wieje w kierunku w którym chcemy i czemu prądy morskie nie płyną w tym kierunku w którym wydaje nam się że powinny płynąć.
  Możemy też wymyślać co byśmy zrobili gdybyśmy byli takim wiatrem czy oceanem.
  Ale można też użyć swojego żagla i steru żeby użyć wiatru i oceanu takim jakimi są żeby dopłynąć do swego celu.
  I w końcu można nie zważając na nic cieszyć się wiatrem słońcem oceanem …
  Każdy ma wybór 😉

  Jak na mój gust mamy niedługo wiatr się zmieni sporo łódeczek które się na to nie przygotują utonie …

 6. lboo 05.06.2016 22:56

  @atos: Nikogo nie chcę zmieniać, jak ktoś chce to zmieni się sam, jeśli poprosi o pomoc i będę mógł pomóc to pomogę, to jedyne co mogę zrobić.

  Co do zmian, to świat (w sensie cywilizacji) albo się zmieni albo unicestwi. Jak się unicestwi to też będzie zmiana.
  Najlepiej jest przygotować się na obie opcje 😉

 7. Wędrowny 06.06.2016 15:02

  Można jedynie zmierzać do prawdy, szukać jej. Ona zawsze będzie gdzieś za błękitem nieba, nieuchwytna, nieosiągalna. Trzeba zachować w sobie przynajmniej tę dociekliwość i głód prawdy, chociaż wiecznie się nam ona wymyka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.