Rosja zablokowała protest Greenpeace

Opublikowano: 23.08.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 686

21 sierpnia Greenpeace ogłosiła, że rosyjska administracja zarządzająca żeglugą na arktycznych akwenach, na tzw. Północnej Drodze Morskiej, nie zezwoliła, by tę trasę przepłynął należący do proekologicznej organizacji lodołamacz Arctic Sunrise.

Greenpeace chciała wykorzystać ten lodołamacz do zaprotestowania przeciw wierceniom w poszukiwaniu złóż pod arktycznym Morzem Karskim, które w przyszłym roku planują rozpocząć rosyjski koncern naftowy Rosnieft wraz z amerykańskim koncernem ExxonMobil.

Władze Rosji nie wpuściły Arctic Sunrise na wody arktyczne, zgłaszając zastrzeżenia, czy ten statek jest zdolny do żeglugi na takich akwenach. Tymczasem Greenpeace twierdzi, że ten lodołamacz jest wyższej klasy lodowej niż wiele spośród 400 statków, które w tym roku dostały zgodę Rosji na żeglugę przez Północną Drogę Morską.

Autor: jkl
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. W.W. 24.08.2013 10:18

    I bardzo dobrze.
    Czas skończyć z terroryzmem pod płaszczykiem ochrony środowiska.

    WW

  2. blackeyed 24.08.2013 11:34

    Zieloni zawsze byli przybudówką czerwonych. Po przykładzie z Niemiec wiemy, że nazwa “zielony” nie pochodzi od zainteresowania ochroną przyrody, a od słabości do seksu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.