Rekordowa liczba cudzoziemców na polskich uczelniach

Opublikowano: 16.09.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1705

Lawinowo wzrasta liczba obcokrajowców studiujących na polskich uczelniach. Tylko w ubiegłym roku było ich o cztery tysiące więcej niż rok wcześniej. Według wstępnych danych dotyczących rozpoczynającego się niedługo nowego roku akademickiego, teraz spośród wszystkich studentów będzie ich co najmniej 82,5 tysiąca.

„Rzeczpospolita” zauważa, że jedynie w roku akademickim 2020/21 na polskich szkołach wyższych liczba imigrantów zwiększyła się o blisko cztery tysiące. Teraz pobity zostanie kolejny rekord, bo będzie ich około 82,5 tys. Liczba ta może się jednak zwiększyć, bo na niektórych uniwersytetach wciąż trwają rekrutacje, zwłaszcza w trybie zaocznym.

Cytowana przez gazetę Ewa Sapeńko z Uniwersytetu Zielonogórskiego nie ukrywa rosnącego zainteresowania studiami w Polsce ze strony obcokrajowców. W nowym roku akademickim na jej uczelni będzie ich o blisko 20 proc. więcej niż przed rokiem.

Rosnąca liczba obcokrajowców na polskich uczelniach wzbudza w ostatnim czasie sporo kontrowersji. W lipcu okazało się, że na niektórych kierunkach w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Ukraińcy i Białorusini stanowią aż 80 proc. nowo przyjętych studentów.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Matylda 16.09.2021 16:52

    Kto za to płaci?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.