Czy Sikorski wysłał Rosji wiadomość?

Opublikowano: 29.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3767

W wielkiej polityce nikt nigdy nie mówi niczego PRZYPADKOWO – zwłaszcza ludzie, którzy są dopuszczeni do poważnych informacji z różnego typu pieczęciami tajności. Jest to aksjomat, który nie wymaga dowodu. Gdy jakiś polityk – nieistotne, czy urzędujący, czy były – coś powiedział, to znaczy, że chciał, żeby go usłyszeli ci, do których jego słowa były skierowane. I wyciągnęli odpowiednie wnioski…

Publicznie polscy politycy z ostatnich sił stoją w obronie Ukrainy i demonstrują żelazną wiarę w jej zwycięstwo. Ta niezłomna pewność nie jest przeznaczona dla Polaków, a tym bardziej dla Ukraińców – ten message, jak się teraz modnie mówi, jest skierowany do tych, którzy nawarzyli tego piwa, czyli zorganizowali to całe zamieszanie na wschodzie Europy. Mianowicie – do władców świata, mieszkających za wielką słoną wodą. Ci, którzy panują w Ameryce, powinni zobaczyć, że ich polscy wasale są zdeterminowani, by spuścić Polskę w kiblu w imię sukcesu ich wielkiej gry. Ale to jest publicznie. Natomiast niepublicznie…

Kilka dni temu były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski powiedział na falach Radia Zet, że Warszawa dopuszczała podział Ukrainy na samym początku rosyjskiej operacji specjalnej. „Myślę, że w ciągu pierwszych dziesięciu dni był moment wahania, kiedy nie wiedzieliśmy wszyscy, jak to się potoczy i być może Ukraina się rozpadnie” – odpowiedział na pytanie o chęci podziału kraju przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość.

Oczywiście nasz wielce mądry premier od razu zdementował te słowa, groźnie oświadczając, że „wypowiedzi Radosława Sikorskiego nie różnią się niczym od rosyjskiej propagandy. Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję, że wyrzeknie się tych haniebnych wypowiedzi”.

Ale to wszystko zrozumiałe. Ma takie stanowisko, po prostu jest zobowiązany stanąć na śmierć w obronie interesów swego zwierzchnika, przynajmniej w słowach, i tak zaciekle, jak to tylko możliwe, piętnując zdrajców wszelakiej maści, którzy decydują się wkroczyć w prawo zamorskich panów do posiadania i zarządzania swoimi wschodnioeuropejskimi wasalami.

Stawiam sto funtów brytyjskich przeciwko jednemu forintowi węgierskiemu, że filipika Radka Sikorskiego była przeznaczona dla Moskwy i została wygłoszona przy całkowitym błogosławieństwie oficjalnej Warszawy, którą cały ten cyrk za południowo-wschodnią granicą już prawie doprowadza do szału, a co gorsze – grozi, że przerzuci się na zachód od Zamościa i Biłgoraju. Czego oczywiście nie chcą ani lokatorzy Belwederu, ani ostatni rolnik spod Annopola…

Czy polski rząd ustami Radka Sikorskiego wystrzelił próbny pocisk w kierunku Kremla – z zamiarem rozpoczęcia zakulisowych rokowań w sprawie podziału Ukrainy? Czy sondowana jest reakcja Rosji lub polskiej opinii publicznej? Nie znamy zakulisowych gierek polityków, których możemy się domyślać, ale wiemy, że polityk ten bywał na zjazdach Grupy Bilderberg, podobnie jak Mateusz Morawiecki czy Rafał Trzaskowski, i dlatego jego słowa raczej nie były spontaniczne.

Na koniec przypomnijmy fakt sprzed 7 lat…

https://www.youtube.com/watch?v=vQUYC7iQItI

Oraz materiał sprzed roku, również z Radosławem Sikorskim w roli głównej, który ujawnił informację o rozmowach Tuska z Putinem.

https://www.youtube.com/watch?v=ppI6NzD6Rq4

Cóż, zobaczymy co dalej…

Autorstwo: A.Rotmann1968
Nadesłano do WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Dandi1981 29.01.2023 09:46

  Sikorski do ludzi z majdanu musicie zwijac mandzur albo was tu wszystkich zabija nie macie wyjscia.
  Sikorski po wybuchu nord stream usa wysadzilo.
  Sikorski o aneksji ukrainy w pierwszych 10 latach znaczy dniach( byl tak zestresowany gloszeniem propagandy ze nie wiedzial co mowi) polska rozwazalala zajecie zachodniej ukrainy .
  W jakim celu zeby miec konflikt o te ziemie z rosja , by byc agresorem jak rosja ? By stanoc po zlej stronie historii .
  Ruska onuca i tyle robi co officer prowadzacy karze

 2. KubaD. 30.01.2023 09:40

  Przecież parę lat temu jakiś rosyjski polityk zaproponował podział Ukrainy na pół z Polską.
  Teraz od początku konfliktu to całe “jednoczenie” nas z “braćmi i siostrami” ze wschodu.
  Wojna będzie trwała, dopóki nie wytępią większości narodowców ukraińskich, co by później nie chcieli powstań w Polsce robić.

 3. Stary Kulas 30.01.2023 14:32

  Oj naiwny, autor. Naiwny. To wszystko jest krwawym przedstawieniem a cel jest jeden. Wprowadzenie Wielkiego Resetu (dawniej nazywany NWO). Niestety ale by to zrealizować zachodnia “nowoczesna” Europa musi zostać przeorana.

 4. Stary Kulas 30.01.2023 14:34

  PS. Warszawa nie tylko nie boi się wojny z Rosją, ale wręcz (zgodnie z planem) pcha nas do niej. Myślicie, że po co mają wykupiony luksusowy hotel w Szwajcarii?

 5. pikpok 30.01.2023 14:55

  @KubaD, w Polsce czy już raczej w Polin. Pamiętaj, że żona Sikorskiego jest pochodzenia ” żydowskiego” – Applebaum, często reprezentowała nas na spotkaniach “globalistów”.

 6. pikpok 30.01.2023 19:06

  Stary Kulas (3)
  Najpierw osłabili Europe, a teraz całkiem możliwe, że “globaliści” chcą wzniecić ogień.
  https://wolnemedia.net/skrajnie-prawicowy-polityk-spalil-koran-w-poblizu-meczetu/
  https://wolnemedia.net/kaznodzieja-nienawisci-deportowany-z-niemiec/
  Sprowadzili ich tutaj, a teraz będą szczuć i judzić ?

 7. pikpok 31.01.2023 09:08

  A nam wprowadzają cenzurę, i pod przykrywką walki z terroryzmem ograniczają wolność słowa i prawo do informacji. https://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/8649200,internet-tresci-terrorystyczne-regulacje-ue.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.