Skrajnie prawicowy polityk spalił „Koran” w pobliżu meczetu

Opublikowano: 28.01.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2417

Rasmus Paludan, lider duńskiej skrajnie prawicowej partii Hard Deal, spalił „Koran” w pobliżu meczetu w Kopenhadze. Wcześniej polityk przeprowadził podobną akcję pod ambasadą Turcji w Sztokholmie. O incydencie poinformowała turecka agencja Anadolu.

https://www.youtube.com/watch?v=ih8BfTvYxI0

Według agencji akcja Paludana miała miejsce po piątkowych modłach przed miejscowym meczetem. Polityk miał na sobie kask ochronny i był pod ochroną policji. Podobnie jak w przypadku protestu w Sztokholmie, akcja w Kopenhadze również została uzgodniona z lokalnymi władzami.

W wywiadzie dla szwedzkiego dziennika „Aftonbladet” Paludan powiedział, że zamierza palić Koran w każdy piątek, dopóki prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nie poprze członkostwa Szwecji w NATO. Ambasador Danii został wezwany do tureckiego MSZ, aby zaprotestować, że władze duńskie zgodziły się na działania Paludana.

21 stycznia Rasmus Paludan zorganizował protest przed ambasadą Turcji w Sztokholmie. Jej uczestnicy sprzeciwiali się blokowaniu przez Turcję wniosku Szwecji o członkostwo w NATO.

Podczas protestu Paludan spalił „Koran” w miękkiej oprawie. Samo wydarzenie zostało zatwierdzone przez szwedzką policję zgodnie z przepisami dotyczącymi wolności słowa. Jednocześnie wielu szwedzkich polityków potępiło incydent.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja nie poprze starania Szwecji o przystąpienie do NATO po tym, jak władze tego kraju zezwoliły na działania Paludana.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 29.01.2023 07:14

  X.D

 2. Baltazar Bombka 29.01.2023 10:57

  Panie Rasmus, nie zawsze będzie miał Pan eskortę policji. Dla muzułmanów jest tylko jedna narodowość i jest to “muslim”. Jest więcej niż pewne że na Pana został już wydany wyrok.

 3. Stary Kulas 30.01.2023 12:59

  @Baltazar Bombka
  Myślę, że teraz jak wykonał powierzone mu zadanie będzie mógł wyjechać do Rosji i dostanie nową osobowość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.