Sikorski chciałby stacjonowania w Polsce niemieckiej Bundeswehry

Opublikowano: 20.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2367

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski nie widzi problemu w stacjonowaniu niemieckiej Bundeswehry w Polsce. W jego opinii żołnierze zza naszej zachodniej granicy mogliby mieć swój wkład w obronę bezpieczeństwa Polski, a tym samym zadośćuczyniliby naszemu krajowi za straty poniesione w trakcie II wojny światowej.

Według Sikorskiego w Polsce już w tej chwili przebywają niemieccy oficerowie, zaś po zabiciu dwóch rolników w Przewodowie przez nadlatującą z Ukrainy rakietę rozmieszczono w naszym kraju niemiecką baterię Patriot. Przyjazd żołnierzy z Niemiec byłby więc dopełnieniem współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Minister spraw zagranicznych dodał, że obecny rząd nie ma żadnych uprzedzeń wobec Niemiec. Winą za „demonizowanie demokratycznych Niemiec” Sikorski obarczył poprzednie władze z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, które w jego opinii miały nacjonalistyczny charakter.

W ostatnim czasie polityk Platformy Obywatelskiej ucinał temat reparacji wojennych, ale mówił zarazem o konieczności dokonania przez Niemcy zadośćuczynienia za zbrodnie popełnione w trakcie II wojny światowej. Sikorski uważa więc, że stacjonowanie Bundeswehry w Polsce miałoby być właśnie formą zapłaty za polskie krzywdy.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. shkshk 20.02.2024 15:30

  Ale kiedyś przecież stacjonowały niemieckie wojska w pl przez jakiś czas.

 2. Katana 20.02.2024 15:40

  “Sikorski chciałby stacjonowania w Polsce niemieckiej Bundeswehry”

  Ale PO CO?
  A w Niemczech polskiego Wojska Polskiego?
  Czego te patafiany nie wymyślą… I bądź tu “mądry”.

 3. replikant3d 20.02.2024 16:26

  Katana, poczytaj o polskich złożach naturalnych, to zrozumiesz PO CO. USA już budują tu bazy w miejscach występowania tych złóż o czym reżimowych mediach cisza…

 4. Szaman2 20.02.2024 16:46

  No i Historia zatacza koło (?) tylko teraz pójdzie bardziej gładko (?)

 5. akami 20.02.2024 17:16

  Tak się traci niepodległość wg najnowszych szydo chazarskich metod oswajania z wrogiem.

  Bo w istocie co oznacza stacjonowanie szydo chamerykańskich wojsk w Polsce? Co oznaczałoby stacjonowanie niemieckich wojsk w Polsce? A co oznaczało stacjonowanie radzieckich wojsk w Polsce? To oznacza brak niepodległości, a finalnie zabór terytorialny. Jeśli niemiecke wojska będa stacjonować, to nagle okaże się, że jak Krzyżaków, tych gości nie da się wyprosić. I znajdzie się wielu, którzy chętnie wykażą, że ludzie mieszkający nie chcą już Polski, chcą IV Rzeszy. I pan zdradek Sikorski to rozumie , jest zwykłym płatnym agentem, szydo chazarskim pisuarem politycznym.

 6. rozrabiaka 20.02.2024 20:38

  Jak Sikorskiemu – Holownia (w bicepsie 22cm) palnie to Radek wróci do swojej bazy CIA w USA migiem!

 7. Flibusta 20.02.2024 21:14

  Dziwne słowa? Jak to demonizowanie demokratycznych Niemiec? Czyż Polacy nie mieli kłopotów z Niemcami przez ostatnie stulecia? Od Marchii Brandenburskiej poprzez Bismarcka aż do III Rzeszy wciąż były kłopoty. Całe stada ludzi wciąż powtarzają opinię Bismarcka że “Polacy nie potrafią się sami rządzić”. Jak byśmy byli narodem specjalnej troski a nie zwyczajnym jak inne narody. Czy zaproszenie Krzyżaków do obrony Mazowsza przed Prusami i innymi najeźdźcami było dobrym posunięciem? Czyż Polska nie ma własnej armii? No nie ma! Dlaczego nie ma armii zawodowej? To pytanie za sto złotych hi..hi..

 8. andi170 21.02.2024 11:37

  Cały czs powtarzam WYBORCY TEJ OPCJI POLITYCZNEJ MAJĄ ZRYTE BERETY I POLSKĘ MAJĄ W DU..E. AMEN.

 9. rozrabiaka 21.02.2024 12:51

  Andy, nie masz racji, konfederacja jest inna dba o przedsiębiorców- szczególnie w przemyśle zbrojeniowym i atomistycznym, a PSL walczy o prawa i godność rolniczą – o ile poszczególni posłowie posiadają pola

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.