Przyjęcie przez Polskę euro koliduje z przepowiednią fatimską?

Opublikowano: 10.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2424

Członek Rady Polityki Pieniężnej i polityk PiS prof. Eryk Łon wypowiedział się w sprawie przyjęcia przez Polskę euro. Według ekonomisty kraj nie powinien rezygnować z własnej waluty, bo w ten sposób w Europie zachowa się pokój, o czym powiedziała w swojej przepowiedni, znanej też jako przepowiednia fatimska, siostra Łucja.

Nie jest to bynajmniej pierwsza kontrowersyjna wypowiedź profesora. Rok temu w wywiadzie dla portalu NaszDziennik.pl polityk stwierdził, iż wspólną walutą Europy może być złoty. Przy okazji Łon zaapelował do innych krajów, by zastanowiły się nad przyjęciem złotego zamiast euro.

“Życzliwie więc radzę naszym kolegom z banków centralnych krajów strefy euro, aby zlikwidowali euro i zastąpili je złotym, a następnie dobrowolnie i z radością zgodzili się na to, żeby strefą złotego kierował Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie” – powiedział.

Przypomnijmy, że od 2016 roku Łon jest członkiem RPP, należy również do doradzającej prezydentowi Narodowej Rady Rozwoju i wydawałoby się, że taki człowiek w swoich ocenach powinien kierować się kategoriami ekonomisty. A tymczasem… uzasadnia swoje przekonania przepowiedniami fatimskimi.

Według profesora „pozbycie się naszego dobra”, złotówki, byłoby zbrodnią wobec narodu polskiego. Uważa, że ważnym elementem budowy pokoju w Europie powinno być przekonanie, iż oficjalne wyłączenie Polski z obowiązku przyjęcia wspólnej unijnej waluty jest jednym z podstawowych warunków zachowania pokoju i uniknięcia wojny, o czym w swojej przepowiedni wspominała siostra Łucja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 10.04.2019 15:51

  Podobno nie wolno ruszać Polskiego Złotego, bo z nieba spadnie ogień niebiańskiego światła i sąd ostateczny odbędzie się w trybie przyspieszonym, na żywych ludziach!

 2. akami 10.04.2019 18:13

  Pierwsze słysze o takiej przepowiastce. Natomiast przyjmowanie obcej waluty nie ma sensu, ponieważ:
  1. Pozbawiamy sie całkowicie wpływu na polityke monetarną
  2. Silniejsze ekonomicznie państwa jak Niemcy Francja wykorzystują to, że wartość waluty jest osłabiana uczestnictwem w koszyku słabiej rozwiniętej gospodarki.
  3. Efektem tego słabsza gospodarka staje sie mniej konkurencyjnym rynkiem producenta, staje się atrakcyjniejszym rynkiem zbytu dla gospodarek bardziej rozwiniętych.
  4. Efekt porzucenia własnej jako takiej polityki monetarnej to koniec sznsy na szybszy rozwój gospodarczuy, ponieważ zozstanie on zrównany do gospodarki wiodącej, w tym wypadku, do Niemiec.
  5. Dodatkowo biorąc pod uwagę rosnące zadłużenie i notoryczna polityke budżetową w oparciu o ogromny deficyt oznacza to nie tylko zrównanie tempa PKB ale dodatkowo de facto ubożenie społeczeństwa. Rozjazd widełek pomiędzy wzrostem płac a wzrostem cen.

  czy tego chcą Polacy? Nie, tego chca Niemcy, bez karabinów, bez SS można podbić wrogie sobie Państwo i je podporzadkować, wystarczy poopłacać sowicie polityczne pieski i fundacje wspierające polskich smmalcowników politycznych.

 3. Szwęda 10.04.2019 20:06

  Decyzję o przyjęciu euro i oddaniu następnej części naszej suwerenności nie podejmą ci, którzy najwięcej na tym stracą tylko ci, którzy najwięcej na tym zyskają. O przyszłości i w ogóle o losie Polski będzie decydowała (już decyduje) wąska grupa interesów wraz z skorumpowanymi czynnikami rządowymi.

 4. gajowy 11.04.2019 11:33

  Pewno ten profesor zapomniał argumentów za pozostawieniem własnej waluty więc w ramach improwizacji – jak to chyba w Polsce dość często się zdarza – powołał się na względy religijne.

 5. lcoyote 11.04.2019 12:53

  Zwykły Kowalski nie będzie miał na to wpływu niestety. Jest natomiast widoczne, że wprowadzanie EURO w każdym z krajów (ja opiszę Francję) spowodowało zubożenie klasy średniej i zmniejszenie jej siły nabywczej. To celowe działania mające obniżyć poziom życia ludzi pracujących aby dać coraz więcej tym co mają wielkie majątki. Biedni biednieją by bogaci coraz szybciej się bogacili.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.