Co Polacy sądzą o zmianie waluty na euro?

Opublikowano: 02.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2816

Co Polacy sądzą o zmianie waluty na euro? Okazuje się, że nawet sympatycy obecnej władzy nie są zwolennikami tego rozwiązania.

„Czy Pana/Pani zdaniem rząd powinien dążyć do wprowadzenia w Polsce waluty euro zamiast polskiego złotego?” – pytali polskich obywateli ankieterzy sondażowni United Surveys na zlecenie „Wirtualnej Polski”.

Przeważająca większość uczestników badania jest przeciwko wprowadzeniu euro w Polsce. Aż 66,8% badanych odpowiedziało negatywnie na tak zadane pytanie. 49,4% jest zdecydowanie przeciwnych wymianie złotówki na wspólną walutę Unii Europejskiej. „Za” zmianą waluty w Polsce opowiedziało się zaledwie 27,3% badanych. Zdecydowanych zwolenników tego postulatu jest jedynie 14,3% a 5,9% badanych nie miało zdania na ten temat.

Co ciekawe, przeciwnikami przyjęcia euro nad Wisłą są sympatycy wszystkich partii – również tych z rządowej koalicji. Wśród zwolenników rządu przeciw euro jest 52%, a za przyjęciem 37%. Aż 12% spośród nich nie ma zdania na ten temat.

Wśród zwolenników opozycji euro w Polsce chciałoby zaledwie 4 proc., a pozostawić złotego wolałoby aż 95%.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Flibusta 02.04.2024 12:42

  Przykładów dla skutków przyjęcia euro jako waluty narodowej jest wokół dość sporo i trudno się Polakom dziwić. Te kraje, które szybko wprowadziły euro pewnie były chwalone przez brukselskie regiony władzy, ale ich zwykli obywatele pewno klęli na czym świat stoi. Zanim gospodarka zacznie się po takim kataklizmie dźwigać to zwykli ludzie mają na talerzu obniżenie poziomu życia w sposób radykalny.

  Od jakich 30 lat obiecuje się ludziom, że jeśli się ograniczą i przeczekają, to ich dzieci i ewentualne wnuki, tudzież planeta Ziemia z przyległościami znajdą się w stanie totalnej szczęśliwości.
  “Zlikwidujemy ślad węglowy”!!
  “Ochronimy przyrodę, naturę”!!
  “Osiągniemy zrównoważony rozwój”!!
  “Uratujemy planetę”!!
  “Itd….”!!
  Niczym się takie obiecanki nie różnią od dawniejszych obietnic w socjalizmie, kiedy to budowano go dla przyszłych pokoleń.. ba! Wcześniej przecież obiecywali niektórzy pójście do nieba i wszelkie tam rozkosze, jeśli człowiek zgodzi się ograniczać i cierpieć tu na Ziemi…

  Zawsze ten zwykły musi się ograniczać, ten który pracuje i wytwarza rozmaite dobra, który na nic nie ma czasu bo trzeba więcej..szybciej..

  Jakoś do Davos wszyscy bogacze i inni ważni ludzie przylecieli prywatnymi odrzutowcami. Nie mogli wynająć jednego dużego? W tanich liniach lotniczych…

 2. akami 02.04.2024 13:50

  “Ludzie nabierają świadomości tylko przez żołądek” Można powiedzieć, że społeczeństwo to wypadkowa wszystkich umysłów. Polska straciła ogromną część inteligencji podczas zaborów i wojen. Niemcy pierwsze co zaczęli robić po zajęciu Polski to mordować inteligencję świadomą swojej tożsamości. Dzisiaj mamy sytuacje szczególną. Nowa inteligencja chłopska czasów PRL, wymieszana z falą echo pokolenia AK oraz inteligencja szydowska i szydo kominternowska, dzisiaj przefarbowana na postępową lewicę, czyli ta grupa inteligencji zwalczająca- wszystkie tradycyjne wartości cywilizacji łacińskiej. Mam na myśli te wszystkie przegadane para inteligenckie szydowskie think tanki z bananową młodzieżą, z której wyrastaja później takie okazy jak p Oseł Zandberg z szydowskiej parti razem czy jakieś tam żuczkowskie, nie potrafiące odróżnić polityki od stand upu. To są świadome w pewnym sensie okazy mapetów opłacane przez szydowskie ogromne fundusze. I oni to robią dla pieni,edzy, dla wątpliwej satysfakcji oszukiwania gojów i z wrodzonego szydowskiego serwilizmu do silniejszych od siebie, czyli szydo chazarskiej finansowej satanistycznej elity pochowanej jak szczury w swoich apartamentyowcach w city of london czy na Manhatanie, Davos, Zurychu, itp, itd. Dzisiaj Polacy pomałuodbudowują swoją świadomość
  , i należy się cieszyć że jest aż tak źle, że w końcu żołądki Polaków zaczynaja myśleć samodzielnie i szukać winowajców swojego burczenia.

 3. Kazma 02.04.2024 18:58

  I co z tego, że większość społeczeństwa jest przeciwna likwidacji złotówki? I tak polskojęzyczni wrogowie naszej Ojczyzny, bandyci i zdrajcy, niszczyciele Polski i Polaków zrobią ten przewał i nikogo nie będą się pytać o zdanie!

 4. emigrant001 02.04.2024 21:35

  @Kazma
  ty byłby koniec ich “rządzenia” tym razem na dłużej niż osiem lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.