Przełom w walce z COVID-19?

Opublikowano: 17.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 458

Naukowcy z uniwersyteckiego centrum medycznego Amsterdamu odkryli u osób, które wyleczyły się z Covid-19, o wiele silniejsze przeciwciała wobec wirusa, niż przeciwciała pacjentów, którzy przeszli infekcję wcześniej – pisze gazeta „NL Times”, powołując się na dane specjalistów.

Lekarze odkryli dwa białka, które mogą pomóc w stworzeniu obiecującego lekarstwa przeciwko koronawirusowi. „Te nowe przeciwciała są setki razy silniejsze niż przeciwciała, jakie były już wcześniej” – powiedziała kierownik badania, doktor Marit van Gils. Jak podkreślono, jeśli antyciała są silniejsze, oznacza to, że do skutecznego leczenia będzie potrzeba ich mniej i produkcja lekarstwa z nich będzie tańsza. „Testowaliśmy w laboratorium wszystkie przeciwciała, pochodzące z krwi pacjentów z Covid-19 i wyodrębnialiśmy najsilniejsze warianty” – dodała.

Teraz eksperci będą musieli udowodnić, że antyciała są bezpieczne. Najpierw testy będą przeprowadzane na zwierzętach laboratoryjnych i jeśli przebiegną pomyślnie, to rozpoczną się testy na ludziach. Doktor van Gils ma nadzieję, że wystartują one już na początku przyszłego roku. Później można będzie przystąpić do masowej produkcji leku.

Naukowcy z Amsterdamu będą w dalszym ciągu kontrolować krew osób, które wyleczyły się z COVID-19 i szukać jeszcze silniejszych przeciwciał. Liczą, że uda im się opracować swojego rodzaju „koktajl” z tego rodzaju białka, zapobiegający zakażeniu koronawirusem, który będzie działać jak swojego rodzaju krótkoterminowa szczepionka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 8artosh 18.06.2020 10:41

    Zjawisko Fake-19 jest dobrym wskaźnikiem zidiocenia społeczeństwa. Brak samodzielnego myślenia i wiara w media wygenerowały społeczeństwo idiotów zdolnych uwierzyć w każdy, nawet słabo spreparowany banał. Przełom w walce z czymś czego nie ma?! Doprawdy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.