Prof. Simon i Flisiak finansowani przez koncerny farmaceutyczne

Opublikowano: 04.01.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2623

Konflikt interesów w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego (Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych) wystosowali „Apel i list otwarty” do rządu i Prezydenta RP w sprawie przyśpieszenia wyszczepienia Polaków oraz o ignorowanie głosów naukowców wypowiadających wątpliwości co do bezpieczeństwa, skuteczności i zasadności podania preparatu genetycznego (tzw. szczepienia przeciw COVID-19).

Poniżej informacje dotyczące konfliktu interesów członków Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

1. Prof. dr hab. Robert Flisiak – prezes – konsultacje i fundusze na badania od AbbVie, Gilead, Merck i Roche.

2. Prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska – wiceprezes – konsultacje od AbbVie, Gilead, Merck, and Roche oraz fundusze na badania od AbbVie, Gilead, and Roche

3. Prof. dr hab. Krzysztof Tomasiewicz – wiceprezes – konsultacje od AbbVie, Alfa Wasserman, BMS, Gilead, Janssen, Merck, and Roche oraz fundusze na badania od AbbVie, BMS, Gilead, Janssen, Merck, and Roche.

3. Prof. dr hab. Michał Garlicki – konsultacje od AbbVie, Bristol‐Myers Squibb, Gilead, GlaxoSmithKline, Janssen, Roche, Sanofi Pasteur oraz fundusze na badania od Amgen, Janssen, and Pfizer.

4. Prof. dr hab. Waldemar Halota – konsultacje od AbbVie, BMS, Gilead, Janssen, Merck, Roche oraz fundusze na badania od AbbVie, Gilead, and Roche

5. Prof. dr hab. Anna Piekarska – konsultacje od AbbVie, Gilead, Merck i Roche.

6. Prof. dr hab. Krzysztof Simon – konsultacje i wykłady sponsorowane od AbbVie, Gilead i Merck, konsultacje od.Alfa‐Wassermann, Novartis, Lilly, and Bayer oraz fundusze na badania od AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept, and Pfizer.

7. Dr hab. Jerzy Jaroszewicz – konsultacje od AbbVie, Gilead, and Roche and jest rzecznikiem dla AbbVie, Alfasigma, MSD, Gilead i PRO.MED. CS

8. Dr hab. Dorota Zarębska-Michaluk – konsultacje i wykłady sponsorowane od received consultancy od AbbVie, Gilead, and Merck.

Źródło informacji: J Gastroenterol Hepatol . 2020 Jul;35(7):1238-1246.

Apelujemy do przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych o nie uprawianie kryptoreklamy wadliwie przebadanych preparatów genetycznych.

Źródło: StolikWolnosci.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

w moim odczuciu warto poznać i przekazywać dalej opinię lekarza zza zachodniej granicy;
https://polfejs.live/video/150/neorulog-z-niemiec–dr-margareta-griesz-brisson-pl-napisy?channelName=UcieczkaZMatrixa

agomyj
Użytkownik

Ja bym tych członków Zarządu Głównego poddał w pierwszej kolejności przymusowemu zaszczepieniu tą cudowną szczepionką (nie wodą z witaminkami) i zobaczymy wtedy jak będą śpiewać :P

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

#Allex Ależ oni nie będą się pchać w kolejkę, jak niektórzy brzydcy celebryci, a feee! Poza tym to co im podają na wizji to ciecz w strzykawce , sól fizjologiczna wygląda dokładnie tak samo. Żenujący spektakl ostaniej szansy, bo kupili dużo ,a mało kto jest zainteresowany. Teraz zapewne nastąpi równie żenująca burza mózgów, wojna psychologiczna, metoda kija i marchewki, potem jeszcze ekstra 500+ dla zaszczepionych, a opornych albo wykluczą że społeczeństwa pozbawiając ich potomstwa dostępu do edukacji, a ich samych do pracy i opieki medycznej, albo wyłapią i metodą na wariata wyszczepią w garniturku o zbyt długich rękawach w asyście stróżów bezprawia, jako potencjalnie zagrażających społeczenstwu i niedostosowanych.

donkey
Użytkownik
donkey

@BANDZIORkaq
Podane przez ciebie przykłady represji skoczą się milionowymi pozwami. Sądownictwo imploduje.

donkey
Użytkownik
donkey

Cytuję: “Peja: wiecie, co robić” xD

woma123
Użytkownik
woma123

HI

Ja już zetknąłem się z pierwszym objawem dyskryminacji szczepionkowej. Zaproponowano mi, że jeśli się zaszczepię (dokładnie w słowach “jeśli załatwię sobie szczepienie na COVID”), to termin zaplanowanego na jesień zabiegu zostanie wyznaczony na koniec stycznia bieżącego roku! Czyli za 3 tygodnie!

No to się zaczęło.

DuDus

woma123
Użytkownik
woma123

PS.

I jeszcze jedna uwaga w temacie. Zauważyłem obrzydliwą manipulację jakiej dopuszczają się media (bynajmniej nie tylko te reżimowe), polegającą na włączeniu przeciwników ” tzw. “szczepionki” na COVID do grona “antyszczepionkowców”. To wstrętna manipulacja! Nie odzwierciedla absolutnie poglądów przeciwników sczepień COVID. Myślę że większość z nas (czyli przeciwników) to jednocześnie zwolennicy szczepień w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Ja przynajmniej, oraz wszyscy moi znajomi którzy nie chcą dać sobie “tego” wstrzyknąć, widzimy potrzebę szczepień jako takich i dostrzegamy ich błogosławieństwo dla świata. Chodzi mi tu o szczepienia jakim poddawane są dzieci i młodzież w większości cywilizowanych krajów świata.

Oczywiście to moje zdanie, i nikt nie musi się z nim zgadzać.

DuDuS