Prawicowi ekstremiści rekrutują w policji i wojsku

Opublikowano: 27.09.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 420

Według raportu Europolu, do którego dotarła niemiecka prasa, ekstremistyczne organizacje prawicowe w różnych krajach Europy starają się rekrutować osoby w wojsku i policji.

Ofiarami ataków prawicowych ekstremistów są przede wszystkim imigranci, lewicowcy i osoby ze środowiska LGBT. Nasilenie działania tych grup widać w ponad trzykrotnie większej liczbie aresztowań ich członków: od 12 osób w roku 2016 do 44 aresztowanych w 2018. Raport wspomina o grupach o międzynarodowym zasięgu, takich jak: „Hammerskins”, „Soldiers of Odin”, zabronione w Niemczech „Blood & Honour” oraz „Combat 18”, którego delegalizacji w Niemczech się oczekuje.

Przygotowany na zlecenie fińskiej prezydencji w Unii raport stwierdza, że „by rozbudować swoje możliwości fizyczne i zdolność bojową, członkowie skrajnie prawicowych ugrupowań próbują zwerbować żołnierzy lub funkcjonariuszy agencji bezpieczeństwa, by poszerzać wiedzę w zakresie inwigilacji i gotowości do walki”, a „prawicowe i radykalnie prawicowe organizacje oraz siatki powiązań stają się coraz popularniejsze także wśród młodszych i bardziej wykształconych warstw społeczeństwa”.

Europol nie ma obecnie sprawnego systemu przekazywania informacji o prawicowym ekstremizmie ze strony państw członkowskich, wiele informacji obecnych w mediach nie znajduje się potem w bazie danych Europolu. Dlatego zasięg tego zjawiska jest przypuszczalnie znacznie szerszy niż opisywany w raporcie. Jednym z jego głównym wniosków jest więc stworzenie odpowiedniego systemu przekazywania informacji między krajami unijnymi i Europolem, bo terroryzm ze strony prawicowego ekstremizmu stale rośnie.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Lewicowcy mają za sobą ogromne fundusze, propagandę i są dobrze zorganizowani. Można by powiedzieć, że ruch LGBT to ich ekstremistyczny odłam.
Nie rozumiem dlaczego równowaga miała by być nie zachowana?

franek
Użytkownik
franek

“bo terroryzm ze strony prawicowego ekstremizmu stale rośnie.”

jakiś zamach ostatnio był albo seria zamachów?