Premier Alberty ostrzega przed eko-ekstremistami

Opublikowano: 21.01.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1568

Premier Alberty (prowincja w Kanadzie – przypis WM) Danielle Smith stwierdziła, że „ekstremalny ruch ekologiczny” chce wykorzystać proponowane przez rząd federalny ustawodawstwo tzw. „sprawiedliwej transformacji”, aby zlikwidować przemysł naftowy i gazowy, w jej prowincji, który premier Alberty chce utrzymać i rozwijać.

„Just Transition: prosiłabym tylko, abyście przyjrzeli się, jak ekstremiści ruchu na rzecz ochrony środowiska używają tego języka, aby mówić o całkowitej likwidacji przemysłu nafty i gazu” – powiedziała Smith w filmie opublikowanym na „Twitterze” 19 stycznia. „W przeszłości używali go, aby mówić o całkowitym wycofaniu się z węgla, więc osobiście uważam za obraźliwe, że nasz rząd federalny używa tego rodzaju języka. Dokładnie wiedzą, co to oznacza dla tego radykalnego odłamu ruchu ekologicznego”.

Smith dodała, że ​​jej rząd będzie chciał „odsunąć” proponowane przepisy. „Wszyscy musimy wspólnie przeciwstawić się używaniu tego języka, ponieważ nie zamierzamy likwidować tej branży” – powiedziała. „Będziemy nadal ją przekształcać, aby emisje były niższe, ale ta branża przetrwa dziesięciolecia”.

Federalny minister zasobów naturalnych Jonathan Wilkinson powiedział na początku tego miesiąca, że ​​Ottawa zamierza wdrożyć proponowaną w tym roku ustawę o „sprawiedliwej transformacji”, która ma pomóc kanadyjskim pracownikom sektora naftowego i gazowego przejść do pracy związanej z zieloną energią. Wilkinson powiedział, że ustawa stworzy mnóstwo „dobrze płatnych miejsc pracy”.

Justin Trudeau (który jest kukiełką WEF – przypis WM) zapowiedział podczas konferencji prasowej 18 stycznia, że ​​rząd federalny „będzie tam” dla pracowników sektora energetycznego Alberty podczas planowanej transformacji, dodając, że proponowane przepisy stworzą „wiele dobrych miejsc pracy dla klasy średniej”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. walter667 22.01.2023 00:39

    Czy nie macie również wrażenia, że jak ktoś ostrzega kogoś przed czymś, to właśnie jest sponsorem tych działań ? Nic nie sugeruję, po prostu sugeruję wam przyjrzeć się każdemu przypadkowi, krajowi, bo bardzo łatwo znajduje się klucz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.