Polska odpowiada Rosji ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Opublikowano: 28.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2510

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej udzieliło odpowiedzi rosyjskiej Radzie ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka, która wydała komunikat, zgodnie z którym przekop Mierzei Wiślanej może nieść za sobą negatywne skutki dla ekologii.

Resort twierdzi, że Rosja nie ratyfikowała Konwencji z Espoo (Konwencja o ocenach oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym, sporządzona w Espoo dnia 25 lutego 1991 r.), w związku z czym wzajemne konsultacje nie mogły się odbyć.

Rosjanie apelują o wysłuchanie ekologów oraz twierdzą, że Polska nie konsultowała projektu. Niestety problemem jest to, że Rosja nie ratyfikowała Konwencji z Espoo, na podstawie której konsultacje mogłyby się odbyć — napisało w Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Przypomnijmy, wczoraj Rada Praw Człowieka przy prezydencie Rosji wyraziła zaniepokojenie możliwym zagrożeniem dla ekosystemu Bałtyku z powodu budowy przez Polskę kanału żeglugowego i wezwała władze tego kraju do wysłuchania ekologów.

„Rada przy prezydencie Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka jest zaniepokojona możliwym wpływem budowy Bałtyckiego Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która jest planowana przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, na środowisko” — czytamy w oświadczeniu.

Prace związane z planowanym przekopem Mierzei Wiślanej już ruszyły. Dokonano wycinki drzew w miejscu, w którym ma powstać kanał. Mierzeja i Zalew Wiślany są częścią obszaru Natura 2000, Komisja Europejska jest na bieżąco z postępami odnośnie tej inwestycji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. cacor 28.02.2019 12:22

    Jak widać na powyższym, przekop mierzei jest solą w oku praktycznie wszystkim.
    Szkoda, że ekologią nikt nie interesuje się u siebie, tylko zawsze u kogoś…. Szczególnie, jeśli będzie miała wpływ na ekonomię i gospodarkę.

  2. Szwęda 28.02.2019 12:44

    Z tego co słyszałem od prawdziwych specjalistów (a nie żadnych tam pseudoekologów będących na usługach dużych graczy), z których niektórzy część życia spędzili w namiocie obserwując naturę taką jaka ona jest – przekop Mierzei będzie miał bardzo dobry wpływ na przyrodę, a nawet na rzadkie gatunki, dla których wręcz pożądane są niewielkie zmiany w ich środowisku dokonywane przez człowieka, bo cały ten przekop będzie tak naprawdę bardzo niewielką (pozytywną) zmianą dla ekosystemu.
    Wszelkie głosy przeciwne są albo krótkowzroczne i dla interesu wąskiej grupy ludzi, albo to gra polityczna.

  3. Collega 28.02.2019 22:55

    Ha, ha, ha! Rosja zaniepokojona naszym ekosystemem! ☺😀😁😂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.