Polska odpowiada Rosji ws. przekopu Mierzei Wiślanej

Opublikowano: 28.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej udzieliło odpowiedzi rosyjskiej Radzie ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka, która wydała komunikat, zgodnie z którym przekop Mierzei Wiślanej może nieść za sobą negatywne skutki dla ekologii.

Resort twierdzi, że Rosja nie ratyfikowała Konwencji z Espoo (Konwencja o ocenach oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym, sporządzona w Espoo dnia 25 lutego 1991 r.), w związku z czym wzajemne konsultacje nie mogły się odbyć.

Rosjanie apelują o wysłuchanie ekologów oraz twierdzą, że Polska nie konsultowała projektu. Niestety problemem jest to, że Rosja nie ratyfikowała Konwencji z Espoo, na podstawie której konsultacje mogłyby się odbyć — napisało w Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Przypomnijmy, wczoraj Rada Praw Człowieka przy prezydencie Rosji wyraziła zaniepokojenie możliwym zagrożeniem dla ekosystemu Bałtyku z powodu budowy przez Polskę kanału żeglugowego i wezwała władze tego kraju do wysłuchania ekologów.

„Rada przy prezydencie Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka jest zaniepokojona możliwym wpływem budowy Bałtyckiego Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która jest planowana przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, na środowisko” — czytamy w oświadczeniu.

Prace związane z planowanym przekopem Mierzei Wiślanej już ruszyły. Dokonano wycinki drzew w miejscu, w którym ma powstać kanał. Mierzeja i Zalew Wiślany są częścią obszaru Natura 2000, Komisja Europejska jest na bieżąco z postępami odnośnie tej inwestycji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Jak widać na powyższym, przekop mierzei jest solą w oku praktycznie wszystkim.
Szkoda, że ekologią nikt nie interesuje się u siebie, tylko zawsze u kogoś…. Szczególnie, jeśli będzie miała wpływ na ekonomię i gospodarkę.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Z tego co słyszałem od prawdziwych specjalistów (a nie żadnych tam pseudoekologów będących na usługach dużych graczy), z których niektórzy część życia spędzili w namiocie obserwując naturę taką jaka ona jest – przekop Mierzei będzie miał bardzo dobry wpływ na przyrodę, a nawet na rzadkie gatunki, dla których wręcz pożądane są niewielkie zmiany w ich środowisku dokonywane przez człowieka, bo cały ten przekop będzie tak naprawdę bardzo niewielką (pozytywną) zmianą dla ekosystemu.
Wszelkie głosy przeciwne są albo krótkowzroczne i dla interesu wąskiej grupy ludzi, albo to gra polityczna.

Collega
Użytkownik

Ha, ha, ha! Rosja zaniepokojona naszym ekosystemem! ☺😀😁😂