Polacy o wycofaniu gotówki z obiegu

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4898

Pracownia IBRiS na zlecenie Radia Zet przeprowadziła badanie, co sądzą Polacy na temat ewentualnego wycofania z obiegu gotówki. Okazuje się, że aż 80 proc. Polaków nie chce, aby wycofana z obiegu gotówkę.

Ze stwierdzeniem, że płatności bezgotówkowe, czyli te dokonywane kartą, telefonem, zegarkiem, powinny całkowicie zastąpić gotówkę, zdecydowanie zgadza się jedynie 3,4 procent ankietowanych. 12,4 procent raczej się zgadza.

W sondażu IBRIS aż 66,5 procent pytanych odpowiedziało, że zdecydowanie się nie zgadza z wycofaniem gotówki. Z kolej 14,6 procent raczej się nie zgadza. Tylko 3,1 procent nie ma w tej sprawie zdania.

„Całkowitego zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi nie chcą zarówno seniorzy, jak i młodzi Polacy. W grupie wiekowej 18-29 lat, aż 90 procent ankietowanych nie chce wycofania banknotów i bilonu. Zwolenników całkowitego zastąpienia gotówki jest raptem 22 procent. Wśród 60-latków, 83 procent pytanych nie chce zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi. Wśród osób powyżej 70. roku życia przeciwników wycofania gotówki jest najmniej – to 58 procent” – podaje Radio Zet.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: MagnaPolonia.org, RadioZet.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stary Kulas 07.02.2023 12:41

  Szkoda, że nie zapytali przy okazji kiedy te osoby ostatnio płaciły gotówką.

 2. Szwęda 07.02.2023 15:47

  W tej sprawie decydujące znaczenie będzie miała nie większość, która się nie zgadza ale mniejszość, która się zgadza i która wbrew pozorom wcale nie jest tak mała. Przecież nie będzie w tej jak w wielu innych sprawach referendum, więc bandyckie ludobójcze rządy zrobią tak jak im każą ich globalistyczne pryncypały.

 3. elroman 07.02.2023 20:13

  Nie no, na lewo nigdy nic nie kupowałeś? Np u rolnika nie zapłacisz kartą. No chyba że w markecie który ma 500% marży, u mechanika, na złomie za części do starego auta, za koparkę, za chleb w piekarni, za taksówkę itp itd

 4. vertus100 09.02.2023 19:21

  Zawsze się zastanawiam którzy to Polacy. Bo ja nigdy w żadnym badniu ie brałem udzialu a chce 🤔

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.