PiS traci kandydata w wyborach i nie zawalczy o Senat

Opublikowano: 22.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1796

Kazimierz Janiak zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych. PiS w jego miejsce nie może już nikogo wystawić. Oznacza to, że władza oddaje pole w walce o mandat senatora w okręgu 66, obejmującym powiaty gdański, starogardzki i tczewski.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Gdańsku poinformowała, że „19 września Janiak złożył pisemne oświadczenie o wycofaniu zgody na kandydowanie”, co w praktyce oznacza skreślenie go z listy w okręgu wyborczym nr 66. Na stronach PKW jako kandydat już nie widnieje.

Powodów rezygnacji Janiaka ze startu w wyborach do Senatu na razie nie znamy.

O mandat senatora w okręgu nr 66 powalczą zatem Ryszard Świlski (obecny senator z tego okręgu) z totalnej opozycji, Dominik Mazur z Konfederacji oraz Andrzej Kobylarz, bezpartyjny lokalny przedsiębiorca.

Janiak był posłem na Sejm III kadencji w latach 1997-2001 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. O mandat senatora z list PiS-u starał się w 2015 roku, ale bez powodzenia. Teraz miał próbę powtórzyć, lecz jak widać, wycofał się na ostatniej prostej kampanii.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.