Kierowcy elektryków tracą ten przywilej

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3379

W wielu europejskich krajach, także w Polsce, władze robią ukłon w stronę kierowców samochodów elektrycznych i zezwalają im poruszać się buspasami w celu omijania korków. Przywilej ten tracą właśnie kierowcy w norweskim Oslo.

Wszystko za sprawą rosnącej liczby pojazdów elektrycznych na buspasach, które negatywnie wpływają na płynność komunikacji miejskiej. Mówiąc krótko, autobusy zbyt często się spóźniały. Zmiana ma na celu zapewnienie efektywności transportu publicznego.

Władze Oslo zostawiają jeszcze pewną furtkę i zapowiadają, że decyzja ta jest tymczasowa i związana z licznymi remontami dróg w stolicy Norwegii. A szczególnie przebudowy dwóch tuneli – Hammersborg i Vaterlands. Gdy prace się zakończą, elektryki być może wrócą na buspasy.

Sytuacja w zakresie elektromobilności zmienia się jednak dynamicznie. Przy równych zasadach, czyli po prostu wolnym rynku, auta na prąd nie cieszyłyby się takim zainteresowaniem. Władze robią jednak wiele, by zachęcić ludzi do drogich i nieefektywnych „eko” samochodów – na przykład przez dopłaty czy różne przywileje typu możliwość poruszania się buspasami, bezpłatne parkingi. Mimo to początkowa fascynacja elektrykami zaczyna przemijać.

Z naszego podwórka ciekawy przypadek zdradził ostatnio Krzysztof Bosak. „Wracam ze studia Polsatu elektryczną taksówką. Firma taxi wzięła 5 nowych, drogich aut w leasing. Z tego, co mówi kierowca, jeździ się tym fajnie, ale przed upływem trzech lat trzeba było wymieniać we wszystkich główne baterie. Firma nie zamierza kupić kolejnych” – zrelacjonował rozmową z kierowcą elektryka wicemarszałek Sejmu.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niusy 14.05.2024 22:04

    To nie jest wina elektryków tylko chorego pomysłu jakim są buspasy. Zwykle z dwu pasow zostaje jeden. To musi skutkować korkami. Co z tego że autobus przejedzie jak 100 samochodów stoi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.