Łukaszenka szykuje operację wymierzoną w Polskę?

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2882

Były oficer białoruskich służb i opozycjonista Aleksandr Azrau przestrzega, że szykują one operację wymierzoną w nasz kraj. Atak ma nastąpić w najbliższych dniach.

Pod granicą białorusko-polską gromadzone są setki imigrantów, wśród nich mają znajdować się także szpiedzy i sabotażyści.

„Dostaliśmy z Białorusi informację, że służby Łukaszenki szykują coś większego” – mówił Azrau w rozmowie z portalem Forsal.pl. W akcję mają być zaangażowane siły OMON-u, które przeszły szkolenia w specjalnych obozach pod okiem wagnerowców.

„Nocami, samochodami cywilnymi zabierają z Mińska migrantów i przewożą do granicy, do jednostek straży granicznej. Straż Graniczna przechowuje ich w specjalnych miejscach i chcą uzbierać ich 500-800 ludzi, aby zrobić większą akcję, albo prowokację na granicy” – twierdzi białoruski opozycjonista.

Migranci to w większości obywatele państw Bliskiego Wschodu, ale nie tylko. Mają wśród nich być też mieszkańcy krajów byłego Związku Radzieckiego. O nietypowym charakterze sytuacji mają zaś świadczyć wytyczne dla białoruskiej straży granicznej oraz milicji. Według słów Azrau służby te mają całkowity zakaz przeszukiwania migrantów i „decydowania o ich losie”.

Białoruski reżim może więc, zdaniem opozycjonisty, uciec się do rozwiązań wypracowanych już dziesiątki lat temu – a więc wśród tłumu migrantów próbujących sforsować granicę umieścić też rosyjskich szpiegów i sabotażystów. „Mogą być też Czeczeni, którzy udają migrantów, a są wyszkolonymi szpiegami i to jest norma. Jeszcze 20 lat temu ten schemat tak działał” – stwierdził.

Autorstwo: MM
Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 14.05.2024 17:57

    Kolejny oszołom….ta paranoja sięga już zenitu…

  2. rozrabiaka 14.05.2024 18:49

    “….pod okiem wagnerowców” to pewnie chodzi o te naklejki. Prigozyn z będzie siedział w czarnej wołdze i osobiście nadzorował…

  3. rozrabiaka 14.05.2024 18:50

    “…chcą uzbierać ich 500-800 ludz” phy amatorszczyzna, PiS uzbierał w 2022 jakieś 5 mln…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.