Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na Tuska

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3525

Na konferencji prasowej w Sejmie Tomasz Grabarczyk z Konfederacji poinformował, że Konfederacja składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska.

Jak powiedział Grabarczyk, 7 maja Komisja Europejska potwierdziła w oficjalnym komunikacie zakończenie procedury z mocy art. 7. ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej, dodając w tym komunikacie, że Rzeczpospolita Polska uznała pierwszeństwo prawa Unii Europejskiej nad własnym prawodawstwem.

Tomasz Grabarczyk wyjaśnił, że zdaniem Konfederacji: „Donald Tusk, jako premier Rzeczypospolitej Polskiej dopuścił się zdrady dyplomatycznej i wobec tego składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady dyplomatycznej do prokuratury na Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, zgodnie z art. 129 kodeksu karnego: Kto będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat”.

Krystian Kamiński dodał taka decyzja premiera nie tylko łamie Konstytucję, ale po prostu podważa wszelkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Nie tylko te z ostatnich lat – które i tak kwestionuje obecny rząd – ale też tych z wcześniejszych lat, z 2005, z 2011, które jednoznacznie określają, że polska Konstytucja jest nadrzędna!

Jak zauważył Kamiński: „Jak Polska wchodziła do Unii Europejskiej, to wiadomo było, że oddaje część kompetencji Unii Europejskiej, ale nigdy nie było mowy o tym, że oddaje wszystkie kompetencje! Mało, nigdy nie było mowy o tym, że prawo unijne jest wyższe od polskiego prawodawstwa! Byłoby to całkowicie absurdalne i niezgodne z tym, co jest w innych państwach! Żadne inne państwo tak nie funkcjonuje”.

Podał również przykłady innych państw, w których jasno postawiono prawodawstwo krajowe ponad unijnym: „Mamy przecież wyroki w innych państwach Unii Europejskiej, jak Francji, Danii, Rumunii, Czech, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie wszędzie jest właśnie mówione o tym, że prawodawstwo krajowe jest wyższe od prawodawstwa unijnego. Francuska Rada Stanów przypomina w decyzji 21 kwietnia 2021 roku, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędną normą prawną prawa krajowego. Duński Sąd Najwyższy również mówi o tym, że jeśli coś jest niezgodne z konstytucją krajową, no to ta konstytucja jest nadrzędna. Tak samo prawo rumuńskie. Wszystkie, wszystkie kraje potwierdzają, że ich wewnętrzne prawodawstwo jest wyższe nad prawem unijnym”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Szwęda 13.05.2024 13:42

  Tylko gadacie i gadacie, składacie i składacie i nic z tego nie wynika! A bandyci i zdrajcy nic sobie z tego nie robią, są poza prawem! Tutaj i teraz trzeba działać a nie gadać, samą gadką i składaniem papierów, protestami i lamentowaniem niczego ale to niczego nie wskóracie!

 2. adik15 13.05.2024 14:21

  @Szwęda ten komentarz pisal chyba ktos ze sztabu tuska, czy innej abwyborczej. 3 linijki tekstu z kompletnie niejasnymi zarzutami oraz nawolywaniem do “dzialania” bez podania co ma przez to na mysli. Przeciez wlasnie działają i tym dzialaniem szkodzą powskiemu rządowi i sam fakt pojawienia sie twojego komentarza juz o tym swiadczy

 3. niecowiedzacy 13.05.2024 15:04

  Nie bardzo wiem co sobą prezentuje Konfederacja ale z tego artykułu wynika iż działają po biblijnemu, u innych widzą z daleka źdźbło w oku a u siebie nie widzą belki. Wynika z tego iż wszystkie zakupy dla wojska bez przetargu są niezgodne z Polskim prawem. A bardzo dużo kupiono cacek za duże pieniądze do odstraszania, bo do walki się nie nadają. Tak więc trwa bardzo kosztowna zabawa w wojsko. Ciekawe co na to Konfederacja?

 4. Szaman 13.05.2024 16:20

  @niecowiedzacy
  “Wynika z tego iż wszystkie zakupy dla wojska bez przetargu są niezgodne z Polskim prawem”

  No w końcu zaczynasz łapać poziom polskiego bezprawia 😛

  Co 2 rządowa decyzja jest obecnie niekonstytucyjna i niezgodna z prawem tylko po prostu skala przestępstw jest tak wielka a ślepota obywateli, którzy jak się okazało w 80% zagłosowali na tych samych złodziei i gwałcicieli tak wielka że po prostu nawet nie wiadomo za co się chwycić ;] Chyba tylko za widły i pochodnie.

  konfederacji też nie ufam ale mam świadomość że jak bierzesz coś na przysłowoiowy “widelec” w polityce to to musi być coś na czym możesz zbudować wystarczające oburzenie społeczne i przede wszystkim możesz coś rzeczywiście ugrać. To że nie mówią o czołgach to nie oznacza hipokryzji tylko fakt że poruszenie tematu i zaatakowanie z tej strony nic nikomu nie da.

  Z reszta nie trzeba sie długo zastanawiać. jesli zaatakujesz ze kupili bez przetargów to zaraz znajdzie sie masa ludzi którzy zaczna sie wykłócać że w sytuacji zagrożenia rzekomą ubzdurana wojna z rosją nie było na to czasu albo coś. A w tym temacie co poruszają, trudno nie znaleźć poparcia bo to jest ewidentne działanie na szkodę narodu.

 5. rozrabiaka 13.05.2024 23:09

  Siedzieć nie pójdzie, za to ci co zgłosili taką sprawę chcieli zabłysnąć i dostać lepszy wynik do europarlamentu.

 6. Radek Wicherek (Polaku Dawaj z Nami) 14.05.2024 12:31

  @ Szwęda

  Chłopaki odgrywają tylko swoją rolę obrońców uciśnionych, czyli nas 😉 Doskonale sobie zdają sprawę, że premier i ministrowie nie podlegają pod prokuraturę. Tak jak Braun składał zawiadomienia na Morawieckiego, a Korwin na Szumowskiego. Bo ilu zwyczajnych obywateli orientuje się w prawie? Krzywdy żadnej im nie zrobią, a propagandowo wygląda to znakomicie, szczególnie dla fanatyków Konfy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.